Регулятор перевірить «NIKI junior» і «NIKI kids» через порушення у День пам’яті - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор перевірить «NIKI junior» і «NIKI kids» через порушення у День пам’яті

На засіданні 14 січня Національна рада призначила позапланові безвиїзні перевірки 2 телеканалам: ТОВ «Дитяче телебачення України» (логотип «NIKI kids»), м. Київ, ТОВ «Дитяче телебачення України» («NIKI junior»), м. Київ, через зафіксовані порушення Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

 Згідно з Указом Президента України 28 листопада 2020 року в Україні відзначався День пам’яті жертв голодоморів. У цей день мовники мали дотримуватися Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. В ефірі «NIKI kids» у проміжку часу з 00.00 до 02.43 в ефірному часі не було розміщено інформації про день пам’яті.

Моніторинг ефіру телеканалу «NIKI junior» у цей день також зафіксував, що не транслювалася  інформація про день пам’яті у проміжку часу з 00.00 до 02.45. Крім того, о 12.00 не було оголошено хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома.

Відповідно це є ознаками порушень вимог пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Тому Національна рада призначила компаніям позапланові перевірки, які мають бути проведені у період із 28.01.2021 по 11.02.2021.

Обидва мовники мають надіслати Національній раді документи та матеріали, необхідні для проведення перевірок, та письмові пояснення, які сприятимуть об’єктивній оцінці їх діяльності, оскільки перевірки безвиїзні.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше