Регулятор перевірить шістьох загальнонаціональних мовників через поширення ними відомостей державної таємниці - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор перевірить шістьох загальнонаціональних мовників через поширення ними відомостей державної таємниці

Національна рада 10 лютого вирішила призначити позапланові перевірки шістьом загальнонаціональним телеканалам – «УКРАЇНА», «5 канал», «ПРЯМИЙ», «УКРАЇНА 24», «ЕСПРЕСО» і «4 канал». Підставою стала демонстрація у їхніх новинних передачах документів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, або іншу інформацію, що охороняється законом.

Члени Національної ради наголосили, що перевірки призначені, щоб захистити інтереси держави в час загрози російської агресії і водночас право суспільства на отримання інформації суспільно-важливого характеру.

«За результатами перевірок обговоримо питання, як зробити так, щоб документи «цілком таємно» залишалися цілком таємними, при тому суспільство має отримувати свою дозу інформації про те, що відбувається», – сказала голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

18 – 19 листопада 2021 року зазначені телеканали у передачах новин продемонстрували листа начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-полковника Василя Бурби від 22.06.2020 № 222/2Р/2-773 ЦТ і звіт начальника спеціального резерву ГУР МОУ полковника Юрія Семенюка  про проведення спеціального заходу «Авеню». Цей лист має гриф секретності «цілком таємно»,  містить важливу інформацію, ступінь обмеження доступу та рівень охорони державою, а звіт – посилання на секретну документацію і ознаки державної таємниці.

На запит Національної ради до начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова ним було підтверджено, що зазначені оприлюднені документи містять відомості державної таємниці.

Отже, показ в ефірі телеканалів листа і звіту має ознаки порушення вимог абзацу другого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Цими положеннями заборонено для телерадіоорганізацій поширювати відомості, що становлять державну таємницю, або іншу інформацію, яка охороняється законом. Також визначено, що телерадіоорганізація повинна дотримуватися законодавства України і вимог ліцензії.

Позапланові безвиїзні перевірки будуть проведені у період із 25 лютого по 12 березня 2022 року.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше