Регулятор перевірить супутниковий телеканал «ДОНЕЧЧИНА•TV», «ДTV» із Краматорська - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор перевірить супутниковий телеканал «ДОНЕЧЧИНА•TV», «ДTV» із Краматорська

Національна рада на засіданні 20 травня призначила позапланову безвиїзну перевірку КП «Регіональна телерадіокомпанія «Регіон – Донбас», м. Краматорськ Донецької обл. (логотип «ДОНЕЧЧИНА•TV», «ДTV»), у зв’язку із зафіксованими ознаками порушень умов ліцензії та норм чинного законодавства.

Моніторингом мовлення за 30 квітня цього року регулятор зафіксував у ефірі мовника  передачі, які транслювалися без назви, а також передачі «UKRLIFE TV ІНТЕРВ’Ю», «За лаштунками з Марією Дерев’ягіною», «Відкривай Німеччину» і «Армія сьогодні», у яких не було вказано імен авторів, назву й адресу виробника програми.

Крім того, моніторингом зафіксовано суттєві відхилення від програмної концепції, оскільки в ефірі ліцензіата цього дня не транслювалися культурно-мистецькі (за ліцензією їх має бути не менше 25 хв./добу), науково-просвітницькі (за ліцензією – не менше 20 хв./добу), розважальні (за ліцензією – не менше 5 год./добу), дитячі передачі (за ліцензією – не менше 16 хв./добу) і підбірка музичних творів (за ліцензією – не менше 1 год./добу). Було зменшено мінімальну частку національного аудіовізуального продукту до 17 год. 59 хв. 35 с./добу (за ліцензією – не менше 21 год./добу), натомість збільшено максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва (за ліцензією – не  більше 3 год./добу, фактично –
6 год. 00 хв. 25 с./добу). Також компанія змінила формат мовлення: за ліцензією – інформаційно – розважальний, фактично –  інформаційний, фільмопоказ. До того ж, моніторингом зафіксовано показ на екрані крім логотипу «ДОНЕЧЧИНА·TV», «ДTV», не передбачених ліцензією логотипів – «Радіо Свобода», «Голос Америки», «Deusche Welle», «Апостроф tv» і «UKRLIFE TV».

Також під час трансляції передачі «UKRLIFE TV ІНТЕРВ’Ю» на екрані в лівому верхньому кутку було розміщено найменування/знак спонсора – клініки «Призма». Крім того, передача не була означена за допомогою титрів чи дикторського тексту на початку та/або наприкінці.  

Оскільки в діяльності КП «Регіональна телерадіокомпанія «Регіон – Донбас» виявлено ознаки порушення частини п’ятої статті 6, частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28, частин першої та третьої статті 46, пункту а) частини першої і  пункту е) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада з 21 червня по 2 липня цього року проведе позапланову безвиїзну перевірку компанії і за її результатами ухвалить відповідне рішення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше