Регулятор перевірить телеканал «НАШ» через ролик, показаний до Дня Незалежності - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор перевірить телеканал «НАШ» через ролик, показаний до Дня Незалежності

3 вересня Національна рада призначила позапланову перевірку ТОВ «НАШ 365» (супутниковий телеканал “НАШ”), м. Київ, через показаний мовником до Дня Незалежності ролик, який містить ознаки дискримінації і розпалювання ворожнечі та викликав обурення у  суспільстві.

24 серпня на телеканалі «НАШ» 14 разів було показано відеоролик «НАША (НЕ)ЗАЛЕЖНІСТЬ? НАШ ПОКАЖЕ» хронометражем 53 секунди, який був вироблений у художньо-образному стилі, без тексту, в супроводі звуку метронома.

Цей відеоролик створює образ негативних наслідків від вибору українського народу під час проведення 1 грудня 1991 Всеукраїнського референдуму, на якому 90,32 % громадян, які брали участь у голосуванні (а це 84,18% населення України), підтримали незалежність України. Поширення в ефірі телеканалу такого відеоматеріалу саме в день державного загальнонародного свята – Дня Незалежності України – має ознаки дискримінації стосовно тих громадян України, через вибір яких на Всеукраїнському референдумі у грудні 1991 року наша держава здобула незалежність, а також розпалення ворожнечі між різними групами населення країни.       

З метою перевірки дотримання компанією вимог абзацу четвертого частини другої статті 6 і пункту а) частини першої статті 59  Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регуляторний орган призначив ТОВ «НАШ 365» позапланову перевірку. За її результатами буде ухвалено виважене рішення відповідно до положень чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше