Регулятор повернув двом суб’єктам господарювання заяви про видачу ліцензії провайдерів багатоканальних мереж МХ-7 і МХ-4 - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор повернув двом суб’єктам господарювання заяви про видачу ліцензії провайдерів багатоканальних мереж МХ-7 і МХ-4

Національна рада розглянула на засіданні 10 лютого заяви  ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі» і ТОВ «Українська цифрова телемережа», у яких ішлося про видачу ліцензій провайдера програмної послуги з використанням цифрової багатоканальної телемережі МХ-7 і МХ-4, і ухвалила рішення повернути їх заявникам.

ТОВ «Нові телекомунікаційні мережі», м. Київ, просило регуляторний орган видати йому ліцензію провайдера програмної послуги з використанням цифрової багатоканальної телемережі МХ-7.

Національна рада у відповідь зазначила, що ще наприкінці 2019 року оператором мережі МХ-7 визначено постачальника електронних комунікаційних послуг – Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Рішення від 05.12.2019 № 2039 «Про створення цифрової багатоканальної телемережі у діапазоні 174 – 230 МГц (МХ-7)» досі є чинним. Воно було ухвалено на виконання Плану заходів щодо впровадження в Україні цифрового телерадіомовлення, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 788. Відповідно наразі немає правових підстав для розгляду заяв про видачу будь-якому іншому суб’єкту господарювання ліцензії провайдера програмної послуги з використанням багатоканальної ефірної телемережі МХ-7.

Подібне рішення ухвалено і щодо ТОВ «Українська цифрова телемережа». Ця компанія просила видати їй ліцензію провайдера програмної послуги з використанням цифрової багатоканальної телемережі МХ-4.

Заступник голови Національної ради  Олег Черниш пояснив, що  цьому товариству  ще в січні 2008 року було видано ліцензію провайдера програмної послуги багатоканальної цифрової телемережі МХ-4, але тоді мовлення так і не розпочалося, згодом ліцензію було анульовано. Упродовж 2011– 2021 років відбувалося інтенсивне впровадження цифрового  телерадіомовлення, розбудова мереж мобільного зв’язку, і неодноразово переглядалися умови використання радіочастотного ресурсу України.

Національна рада, керуючись Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору та іншими актами, звернулася до ДП «Український державний центр радіочастот» із проханням повідомити про наявність частотних присвоєнь для створення загальнонаціональної багатоканальної ефірної телемережі МХ-4. Адже розбудовувати цю мережу можливо тільки за наявності висновків УДЦР щодо можливості та умов користування  відповідним радіочастотним ресурсом.

У відповіді, яку отримав регулятор, було детально обґрунтовано неможливість створення багатоканальної мережі МХ-4. Зваживши на це, Національна рада рішенням від 15.07.2021 № 876 скасувала своє попереднє рішення від 05.12.2007 № 1712 «Про створення цифрової загальнонаціональної багатоканальної телемережі (МХ-4)».

Таким чином, регулятор нині не має правових підстав для розгляду заяв про видачу будь-якому суб’єкту господарювання ліцензії провайдера програмної послуги з використанням багатоканальної ефірної телемережі МХ-4. Тому Національна рада ухвалила рішення про повернення заяви ТОВ «Українська цифрова телемережа».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше