Регулятор позапланово перевірить «8 КАНАЛ» через недотримання програмної концепції і правил трансляції телепродажу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор позапланово перевірить «8 КАНАЛ» через недотримання програмної концепції і правил трансляції телепродажу

Діяльність ТОВ «АРС Магна Продакшн» (логотип «8 КАНАЛ», «8 CHANNEL»), м. Київ, буде перевірено під час позапланової перевірки відповідно до рішення Національної ради, яке вона ухвалила 2 липня. Підставою стали зафіксовані моніторингом порушення визначеної програмної концепції і недотримання правил рекламної діяльності і спонсорства.

Моніторинг мовника було проведено 13 червня. Ним було зафіксовано, що ліцензіат зменшив частку програм власного виробництва і мінімальну частку національного аудіовізуального продукту. Водночас в ефірі телеканалу істотно зросла частка аудіовізуальної продукції іноземного виробництва. Передбачені програмною концепцією освітні, розважальні і дитячі передачі взагалі не транслювалися. Таким чином, компанія змінила формат мовлення: за ліцензією він – розважально-просвітницький із фільмопоказом, фактично – інформаційний із фільмопоказом.

Усе це свідчить про ознаки порушення ТОВ «АРС Магна Продакшн» вимог частини сьомої статті 27, частини восьмої статті 28 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, за даними моніторингу, в ефірі «8 КАНАЛу» цього дня транслювалися передачі телемагазину загальною тривалістю 4 години 33 секунди на добу. Законом України «Про рекламу» встановлено спеціальні правила щодо трансляції телепродажу на неспеціалізованих каналах. Зокрема, передбачено (частина сьома статті 51 цього Закону), що він має розповсюджуватися у вигляді окремої програми та/або передачі (телемагазину) з безперервною мінімальною тривалістю 15 хвилин. Максимальна кількість таких програм та/або передач (телемагазинів) протягом астрономічної доби не може перевищувати восьми, а загальна тривалість їх трансляції не повинна перевищувати трьох годин на добу.

Щодо виявлених ознак порушень чинного законодавства Національна рада проведе позапланову виїзну перевірку ТОВ «АРС Магна Продакшн».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше