Регулятор позапланово перевірить діяльність провайдера програмної послуги із Житомирщини

25.11.2021

Національна рада на засіданні 25 листопада вирішила позапланово перевірити діяльність провайдера програмної послуги ФОП Тудачкова Олександра Юрійовича із с. Клітчин Житомирської області. Підставою для ухвалення такого рішення стали виявлені під час моніторингу 8 листопада цього року ознаки порушення Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та умов ліцензії.

Провайдер програмної послуги фізична особа-підприємець Тудачков Олександр Юрійович згідно з ліцензією на аналогове мовлення надає послуги у смт Озерному Житомирської області. Як з’ясувалося, компанія не у всьому обсязі ретранслювала програми універсальної програмної послуги: не було 3 програм – АТ «НСТУ» («UA: КРИМ»), ДП «Парламентський телеканал «Рада», ТОВ «Телерадіокомпанія «Союз – ТВ». Водночас він ретранслював 2 іноземні програми, які не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України – «Наше новое кино» та «Кинохит».

Окрім того, ліцензіат порушив концепцію добору програм для ретрансляції. Відповідно до заявленої ним у ліцензії загальна кількість передач програмної послуги має налічувати 35, а фактично їх аж 58.

Зазначені вище факти вочевидь є ознаками порушення ліцензіатом частини дев’ятої статті 39, частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги.

Після проведення перевірки та з’ясування всіх обставин регуляторний орган ухвалить відповідне рішення.