Регулятор позапланово перевірить двох провайдерів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор позапланово перевірить двох провайдерів

На підставі моніторингів, проведених у вересні, Національна рада на засіданні 18 жовтня призначила позапланові перевірки ТОВ «МСП «ФОРМАТ», м. Маріуполь Донецької області, і ПП «РИТМ ТВ», м. Ізмаїл Одеської області.

У діяльності провайдера програмної послуги «ФОРМАТ» виявлено ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частини другої статті 42, оскільки зафіксовано розповсюдження 3 телеканалів, які не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: «RTG», «Ocean-TV», «TVE». Крім того, порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки за ліцензією мають транслюватися 135 програм (із них 68 – вітчизняних), а фактично ретранслюється 171 програма, де  90 – вітчизняних.

ПП «РИТМ ТВ» позапланові перевірки призначено за двома ліцензіями – розповсюдження програм у м. Тальному Черкаської області і в м. Новому Бузі Миколаївської області. В обох випадках зафіксовані ознаки порушень частини другої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ретранслювалися канали, що не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а також частини п’ятої статті 42 цього закону, оскільки порушено загальну концепцію добору програм для ретрансляції: не ретранслюються окремі не передбачені ліцензією телеканали, натомість ретранслюються ті, які не передбачені ліцензією. Крім того, в Тальному були зафіксовані ознаки порушень вимог частини дев’ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» – не ретранслювалися 2 програми універсальної програмної послуги.

З метою з’ясування всіх обставин Національна рада проведе позапланові перевірки ліцензіатів, на основі яких ухвалить відповідні рішення.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше