Регулятор позапланово перевірить ще 9 провайдерів програмної послуги

13.02.2020

Національна рада на засіданні 13 лютого ухвалила низку рішень про призначення позапланових перевірок дев’ятьом провайдерам програмної послуги через виявлені ознаки порушень законодавства.

Підставою для ухвалення таких рішень стали результати моніторингів, якими зафіксовано ознаки порушень компаніями умов ліцензій та норм чинного законодавства. Зокрема, моніторингами встановлено, що провайдери ретранслювали телеканали, які не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, а частина з них надавала універсальну програмну послугу не у всьому обсязі. Це є ознаками порушень частини дев’ятої статті 39,  частин другої і п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, деякі з провайдерів не дотрималися загальної концепції добору програм для ретрансляції, що є ознакою порушення пункту 2.3 розділу ІІ Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, затвердженого рішенням Національної ради від 28.12.2011 № 2979, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.03.2012 за № 351/20664 (зі змінами). 

Таким чином, позапланові перевірки призначено таким провайдерам програмної послуги:

– ПП «Телерадіокомпанія Новий світ», м. Бердичів Житомирської обл.;

– ТОВ ТК «Вінтелепорт», м. Вінниця;

– ПП «Луренет», м. Лисичанськ Луганської обл.;

– ФОП Сіваченка В.М., м. Лисичанськ Луганської обл.;

– ТОВ ТРК «Бріз», с. Крижанівка Одеської обл.;

– ТОВ «Орбіта», м. Миргород Полтавської обл.;

– ТОВ «Зміїв-медіа», м. Зміїв Харківської обл.;

– ПТРК «Рубін-плюс», м. Нова Каховка Херсонської обл.;

– МКП Кабельного телебачення «Тоніс», м. Олешки (Цюрупинськ) Херсонської обл.

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування усіх обставин Національна рада ухвалить рішення щодо кожного із ліцензіатів.с