Регулятор позапланово перевірить трьох провайдерів програмної послуги - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор позапланово перевірить трьох провайдерів програмної послуги

На засіданні 20 вересня Національна рада прийняла низку рішень про призначення позапланових перевірок провайдерів програмної послуги із Костянтинівки Донецької області – ФОП Анділахая О.А., ФОП Захар’єва Г.В. та ФОП Чуєва О.А.

Такі рішення ухвалені у зв’язку із зафіксованими моніторингами ознаками порушень компаніями умов ліцензій та норм чинного законодавства.

Так, у діяльності компанії ФОП Анділахая О.А. виявлено ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частини другої статті 42, оскільки зафіксовано розповсюдження програм «Мир сериала» та «Multimania TV», щодо яких Національна рада ухвалила рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України, і які не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України; ретрансляцію трьох іноземних програм, які не входять до Переліку: «Disney. Узнавайка», «First Box» та «Бестселлер».

Також було з’ясовано, що ліцензіат порушив загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки універсальна програмна послуга надається не в повному обсязі – відсутні 4 програми: ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС», ДП «Парламентський телеканал «Рада», ПАТ «НСТУ» (UΛ: КУЛЬТУРА») і ПАТ «НСТУ» («UA: КРИМ» (комбіноване)).

Окрім того, провайдер зменшив мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм – за ліцензією має бути 69%, а фактично – 66,1%.

Провівши 29 серпня цього року моніторинг ефіру провайдера програмної послуги ФОП Захар’єв Г.В., працівники регулятора виявили, що у пакеті універсальної програмної послуги, затвердженому рішенням Національної ради, відсутня 1 програма ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС», що має ознаки порушення вимог частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Натомість ліцензіат ретранслював 1 іноземну програму «Disney. Узнавайка», яка не входить до Переліку іноземних програм.

Провайдер також не дотримувався вимог ліцензії, відповідно до якої має ретранслювати 67 програм (із них вітчизняних – 64), а фактично транслює – 69 програм (вітчизняних – 61).

Підставою для призначення позапланової перевірки провайдера програмної послуги ФОП Чуєва О.А. стала ретрансляція універсальної програмної послуги не в повному обсязі – у пакеті програм універсальної програмної послуги компанії не виявлено 2 програми, а саме: ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС» та ПАТ «НСТУ» (UΛ: КУЛЬТУРА»). Водночас компанія ретранслювала 2 програми «Мир сериала» та «ТНТ», зміст яких не відповідає вимогам українського законодавства і які не входять до Переліку.

Водночас зафіксовано ретрансляцію 3 іноземних програм, відсутніх у Переліку: «Домашний», «Бестселлер» та «ТНТ4», що є порушенням норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частини другої статті 42.

Також було встановлено, що ФОП Чуєва О.А порушує умови ліцензії, оскільки змінено загальну кількість програм для ретрансляції: за ліцензією – 52 програми (із них вітчизняних – 47), фактично – 63 програми (вітчизняних – 50).

 З метою з’ясування всіх обставин Національна рада проведе позапланові перевірки ліцензіатів, на основі яких ухвалить відповідні рішення.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше