Регулятор позапланово перевірить трьох провайдерів програмної послуги - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор позапланово перевірить трьох провайдерів програмної послуги

На засіданні 20 вересня Національна рада прийняла низку рішень про призначення позапланових перевірок провайдерів програмної послуги із Костянтинівки Донецької області – ФОП Анділахая О.А., ФОП Захар’єва Г.В. та ФОП Чуєва О.А.

Такі рішення ухвалені у зв’язку із зафіксованими моніторингами ознаками порушень компаніями умов ліцензій та норм чинного законодавства.

Так, у діяльності компанії ФОП Анділахая О.А. виявлено ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частини другої статті 42, оскільки зафіксовано розповсюдження програм «Мир сериала» та «Multimania TV», щодо яких Національна рада ухвалила рішення, що їх зміст не відповідає вимогам законодавства України, і які не входить до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України; ретрансляцію трьох іноземних програм, які не входять до Переліку: «Disney. Узнавайка», «First Box» та «Бестселлер».

Також було з’ясовано, що ліцензіат порушив загальну концепцію добору програм для ретрансляції, оскільки універсальна програмна послуга надається не в повному обсязі – відсутні 4 програми: ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС», ДП «Парламентський телеканал «Рада», ПАТ «НСТУ» (UΛ: КУЛЬТУРА») і ПАТ «НСТУ» («UA: КРИМ» (комбіноване)).

Окрім того, провайдер зменшив мінімальну частку програм вітчизняного виробництва в загальній кількості програм – за ліцензією має бути 69%, а фактично – 66,1%.

Провівши 29 серпня цього року моніторинг ефіру провайдера програмної послуги ФОП Захар’єв Г.В., працівники регулятора виявили, що у пакеті універсальної програмної послуги, затвердженому рішенням Національної ради, відсутня 1 програма ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС», що має ознаки порушення вимог частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Натомість ліцензіат ретранслював 1 іноземну програму «Disney. Узнавайка», яка не входить до Переліку іноземних програм.

Провайдер також не дотримувався вимог ліцензії, відповідно до якої має ретранслювати 67 програм (із них вітчизняних – 64), а фактично транслює – 69 програм (вітчизняних – 61).

Підставою для призначення позапланової перевірки провайдера програмної послуги ФОП Чуєва О.А. стала ретрансляція універсальної програмної послуги не в повному обсязі – у пакеті програм універсальної програмної послуги компанії не виявлено 2 програми, а саме: ТОВ «ТРК «САТ-ПЛЮС» та ПАТ «НСТУ» (UΛ: КУЛЬТУРА»). Водночас компанія ретранслювала 2 програми «Мир сериала» та «ТНТ», зміст яких не відповідає вимогам українського законодавства і які не входять до Переліку.

Водночас зафіксовано ретрансляцію 3 іноземних програм, відсутніх у Переліку: «Домашний», «Бестселлер» та «ТНТ4», що є порушенням норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення», зокрема частини другої статті 42.

Також було встановлено, що ФОП Чуєва О.А порушує умови ліцензії, оскільки змінено загальну кількість програм для ретрансляції: за ліцензією – 52 програми (із них вітчизняних – 47), фактично – 63 програми (вітчизняних – 50).

 З метою з’ясування всіх обставин Національна рада проведе позапланові перевірки ліцензіатів, на основі яких ухвалить відповідні рішення.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше