Регулятор продовжив строк дії дозволів на тимчасове мовлення кільком мовникам на підставі змін регуляторного акта, що набув чинності 25 вересня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор продовжив строк дії дозволів на тимчасове мовлення кільком мовникам на підставі змін регуляторного акта, що набув чинності 25 вересня

На засіданні 1 жовтня Національна рада за клопотанням ліцензіатів внесла зміни до рішень про видачу дозволів на тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення, термін яких невдовзі збігав. Таким чином, регулятор продовжив до 11 жовтня 2021 року термін дії дозволів на тимчасове мовлення у м. Гірнику Донецької області ліцензіатам – ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (логотип «ДОМ»), ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (логотип «UA:ДОНБАС», позивні «ГОЛОС ДОНБАСУ» і «Радіо «Промінь») і ТОВ «ТРК КЛАС» (позивні «Перець FM», «Стильное»).  

На підставі цього рішення у м. Гірнику Донецької області упродовж ще одного року мовитимуть телеканали «UA:ДОНБАС» на 12 ТВК і «ДОМ» на 30 ТВК.

Також в ефірі міста і далі транслюватимуть програми радіостанції «ГОЛОС ДОНБАСУ» на частоті 95,7 МГц та «Радіо «Промінь» на частоті 95,3 МГц.  Радіо «Перець FM» («Стильное») так само можна буде слухати на місцевій частоті 97,0 МГц. 

 Член Національної ради Максим Онопрієнко повідомив, що цього тижня набрали чинності зміни до Порядку видачі та анулювання дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення. Відповідне рішення Національної ради затверджено в Міністерстві юстиції України та опубліковано 25 вересня цього року в «Офіційному віснику України». «Це дає нам змогу скоротити бюрократичні процедури та оперативно реагувати у разі виникнення нагальних питань, що стосуватимуться інформаційної безпеки країни», ­­- сказав він. 

 Суть змін така: по-перше, тепер у мовників буде можливість безперервної діяльності на підставі отриманого  дозволу, в разі незмінності його умов. Тобто, регулятор може продовжити дозвіл, а не перевидавати його.

 «Телерадіоорганізація, яка здійснювала тимчасове мовлення і має на меті отримати дозвіл на наступний період за умови незмінності умов дозволу, подає до Національної ради заяву не пізніше ніж за місяць до закінчення дії дозволу. Регулятор вносить зміни до рішення про видачу попереднього дозволу на тимчасове мовлення в частині терміну дії дозволу», – уточнив  Максим Онопрієнко. 

По-друге, відтепер регулятор матиме можливість змінювати умови дозволу на підставі реорганізації мовлення ліцензіата,  пов’язаної з технічними причинами.

«У разі необхідності внесення змін до умов дозволу в частині технічних характеристик мовлення, оператора телекомунікацій, пов’язаних із реорганізацією/переплануванням мовлення, Національна рада  ухвалює відповідне рішення про внесення змін до дозволу на тимчасове мовлення та інформує про це мовника», – пояснив він.

По-третє, ще один пункт стосується анулювання дозволів на тимчасове мовлення. Тепер це можливо у разі: 

  • внесення змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору стосовно територій з особливим режимом мовлення;
  • реорганізації чи перепланування мовлення з метою урізноманітнення контенту та співвідношення форматів мовлення.

Це дасть змогу  регулятору вжити відповідних заходів, якщо ліценціати не дотримуватимуться вимог щодо змістового наповнення та співвідношення форматів мовлення на територіях із особливим режимом мовлення (заміна телеканалу).

Довідково: Дозвіл на тимчасове мовлення видається ліцензіатам Національної ради відповідно до регуляторного акту – Порядок видачі та анулювання дозволу на тимчасове мовлення, умови дозволу та порядок здійснення нагляду за додержанням законодавства про телебачення і радіомовлення телерадіоорганізаціями, що здійснюють тимчасове мовлення на територіях з особливим режимом мовлення на підставі відповідного дозволу.

Термін дії дозволу – 1 рік із дати набрання чинності.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше