Регулятор пропонує зменшити на 70% ліцензійний збір для радіомовників і провайдерів, які працюють на прикордонних територіях - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор пропонує зменшити на 70% ліцензійний збір для радіомовників і провайдерів, які працюють на прикордонних територіях

4 липня Національна рада затвердила пропозиції щодо змін у нарахуванні ліцензійного збору для радіомовників і провайдерів програмної послуги, які працюють у районах уздовж державного кордону України. Ліцензії цим компаніям пропонується видавати із 70-відсотковою знижкою.

За словами члена Національної ради Сергія Костинського, така ініціатива є частиною проекту, над яким регуляторний орган працює спільно з Міністерством інформаційної політики та іншими зацікавленими сторонами. Його мета – збільшити кількість українських радіостанцій на прикордонні. Наразі за результатами проведеного аудиту визначено 188 населених пунктів, де має з’явитися вітчизняний мовник.

«Ми хочемо у 188 населених пунктів уздовж державного кордону разом з Міністерством інформаційної політики привести українське радіомовлення. Для того, щоб стимулювати прихід туди українських радіостанцій, я пропоную, щоб ми внесли знижки 70%, оскільки це комерційно непривабливі території», – сказав він.

Такий крок уже випробуваний у Донецькій і Луганській областях, де з кінця 2016 року діє знижка 70% для провайдерів програмної послуги на створення нових мереж і продовження ліцензій. За час, коли було запроваджено такий механізм, провайдерам вдалося зекономити мінімум 500 тисяч грн., що дало змогу їм інвестувати ці кошти в нові мережі на лінії розмежування, повідомив Сергій Костинський.

Рішення Національної ради про затвердження пропозицій щодо змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору буде надіслано до Державного комітету телебачення і радіомовлення України для підготовки проекту постанови Кабінету Міністрів України та подання його в установленому порядку на розгляд Уряду.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше