Регулятор провів перевірку «ICTV» і взяв інформацію про її результати до відома

25.03.2016

Національна рада на засіданні 24 березня розглянула результати позапланової перевірки ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія» (ICTV), м. Київ, та взяла інформацію до відома. Перевірка була призначена у зв’язку зі зверненням громадян М. Типусяка і М.Ковбика, які заявили про неправомірність трансляції компанією ICTV телесеріалу «Сын отца народов» («Син батька народів») і фільму «Диверсант – 2. Кінець війни».

Під час перевірки було з’ясовано, що обидва твори мають прокатні посвідчення, видані Державним агентством України з питань кіно. Державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування серіалу «Син батька народів» ¬ видане 16.10.2015, а фільму «Диверсант-2. Кінець війни» – 30.11.2015.

Директор-президент телеканалу «ICTV» О. Богуцький надав пояснення, сказавши, що за змістом фільми не виправдовують комуністичного режиму або його злочинного характеру, не створюють позитивних образів працівників органів радянської безпеки та не містять елементів пропаганди. Мовник представив висновки кінознавців – дійсного члена відділення кіномистецтва Національної академії мистецтв України Г. Чміль і експерта Міністерства культури України з питань розповсюдження і демонстрування кінотелепродукції В. Мельник. У цих висновках містяться твердження, що ці кінематографічні твори не суперечать чинній законодавчій базі.

Члени Національної ради під час обговорення висловилися про те, що в таких питаннях потрібно звертатися до висновків експертів, проте деякі з них викликають суперечливі думки. Регулятор вважає, що ці експертні висновки варто оприлюднювати для ознайомлення з ними й критичної оцінки широкою громадськістю – для розуміння, хто й у який спосіб формує медіа-простір.

Регуляторний орган надішле своє рішення до Держкіно – центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії та забезпечує реалізацію Закону України «Про кінематографію», для вжиття заходів відповідного реагування.

Висновки експертів, якими мовники підтверджують свої позиції, містяться за посиланням.