Національна рада призначила п’ять позапланових перевірок - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада призначила п’ять позапланових перевірок

Розглянувши результати проведених моніторингів мовлення ліцензіатів, Національна рада призначила позапланові перевірки телеканалам «ІНТЕР», «КСТ», «ІРТА», а також провайдерам програмної послуги ТОВ «Контент трейдінг» і ТОВ «Максимум-НЕТ». Відповідні рішення були ухвалені на засіданні 20 грудня.

Під час здійснення моніторингу мовлення регулятор з’ясував, що 11 грудня телеканал «ІНТЕР» не транслював програми на 23 ТВК у с. Городище Біловодського р-ну Луганської області, як це передбачено умовами його ліцензії.  Так само цього дня не зафіксовано мовлення телеканалу «ІРТА» на 53 ТВК у м. Старобільську Луганської області, а також 10 грудня на 52 ТВК у м. Лисичанську Луганської області.  

В ефірі телеканалу «КСТ» 27 листопада виявлено ознаки недотримання умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення. Зокрема, зафіксовано зменшення частки національного аудіовізуального продукту, частки програм власного виробництва, обсяг інформаційно-аналітичних та публіцистичних передач, культурно-мистецьких та розважальних передач. До того ж, мовник транслював аудіовізуальний продукт іноземного виробництва, який не передбачений його ліцензією на мовлення.

Також моніторинг мовлення засвідчив, що провайдери програмної послуги ТОВ «Максимум-НЕТ» і ТОВ «Контент трейдінг» розповсюджували програми,  недотримуючись вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

З огляду на виявлені ознаки порушення у діяльності ліцензіатів Національна рада призначила позапланові перевірки компаніям – ПрАТ «Телеканал «ІНТЕР» (логотип «ІНТЕР»), ТОВ Незалежної ТРК «ІРТА» (логотип «ІРТА»), «Мистецько-інформаційний «РТВ – центр «Вежа» у формі ТОВ (логотип «КСТ»), ТОВ «Максимум-НЕТ», ТОВ «Контент трейдінг».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше