Регулятор розглянув законопроєкт щодо змін в УПП на території Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор розглянув законопроєкт щодо змін в УПП на території Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій

За результатами опрацювання законопроєкту № 5546 від 21.05.2021 Національна рада затвердила пропозиції і зауваження. Вони будуть передані Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. Зазначений законопроєкт передбачає розширення програм універсальної програмної послуги (УПП) на території сіл, селищ, міст, районів і областей, де створені військово-цивільні адміністрації, для забезпечення інформаційної безпеки населення.

Ініціаторами проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (про тимчасове включення програм загальнонаціонального багатоканального (цифрового) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу до складу універсальної програмної послуги для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)» є народні депутати Олександр Федієнко, Микита Потураєв та ін.

Законопроєктом запропоновано тимчасово, до моменту скасування Верховною Радою України визнання Російської Федерації державою-агресором, передбачити для населених пунктів на території військово-цивільних адміністрацій розширену версію універсальної програмної послуги. Йдеться про її доповнення загальнонаціональними телеканалами у цифровому стандарті мовлення. Це має відбуватися за умови виплати відповідної компенсації правовласникам із державного бюджету країни.

У своїх зауваженнях до цього законопроєкту Національна рада зазначила, що потребують  уточнення й узгодження положення проєкту Закону, які стосуються забезпечення реалізації механізму виплати компенсації правовласникам із державного бюджету. У законодавчому акті не врегульовано строки виплати таких компенсацій і їх розмір. У зв’язку з цим неможливо чітко визначити, коли саме Національна рада повинна внести зміни до переліку програм універсальної програмної послуги: до виплати компенсації правовласникам із державного бюджету України чи після такої виплати.

 

Таким чином, текст проєкту Закону потребує доопрацювання. Національна рада готова долучитися до подальшої роботи над ним.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше