Регулятор розглянув заяви ще дев’яти компаній щодо відступів від умов ліцензій

11.03.2021

Національна рада на засіданні 11 березня розглянула заяви дев’ятьох ліцензіатів  ̶  ПрАТ «Кам’янець-Подільська ТРК» (логотип «КтркП»), м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл., ТОВ «ТРК «Купол» (логотип «ПЕРШИЙ КИЇВСЬКИЙ ТЕЛЕКАНАЛ»), м. Київ, ТОВ «Телерадіокомпанія «Медіа маркет» (позивні «ХІТ ФМ»), м. Київ, ТОВ «Телерадіоорганізація «Русское радио» – Україна» (позивні «Русское радио»), м. Київ, ПрАТ «Наше радіо» (позивні «Наше радіо»), м. Київ, ТОВ «ТРК Клуб-ТВ» (логотип «ODESA LIVE»), м. Одеса, ТОВ «Медіамережі» (логотип «KYIVLIVE»), м. Київ, ТОВ «Медіамережі. Одеса» (логотип «ODESA.LIVE»), м. Київ, і  ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК» (логотип «KYIV.LIVE»), м. Київ,  ̶  з проханням тимчасово відступити від умов ліцензій у зв’язку із запровадженням карантинних заходів в Україні, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19. Запропоновані мовниками зміни визнано допустимими.

На підставі ухвалених рішень радіостанція «Хіт ФМ» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Медіа маркет») тимчасово зменшить потужність передавача на частотах 102,3 МГц у м. Полтаві з 1,0 кВт до 0,5 кВт і 105,6 МГц у с. Красногорівці Полтавської обл. з 1,0 кВт до 0,1 кВт, «Русское радио»   ̶  на  частоті 101,5 МГц у с. Красногорівці Полтавської обл. з 1,0 кВт до 0,1 кВт, а «Наше радіо»  ̶   на частотах 102,7 МГц у м. Кривому Розі Дніпропетровської обл. з 4,0 кВт до 1,0 кВт і 102,9 МГц у м. Дніпрі з 3,0 кВт до 1,0 кВт. Вимушені зміни запропоновані через те, що із запровадженням карантинних заходів в Україні, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, зменшилися надходження коштів від реклами.

ПрАТ «Кам’янець-Подільська ТРК», ТОВ «ТРК «Купол», ТОВ «ТРК Клуб-ТВ», ТОВ «Медіамережі», ТОВ «Медіамережі. Одеса» і ТОВ «НЬЮС НЕТВОРК» Національна рада затвердила зміни до програмних концепцій, передбачених умовами їхніх ліцензій. Крім того, регулятор дозволив ТРК «Купол» тимчасово зменшити потужності передавача на 56 ТВК у м. Києві з 5,0 кВт до 2,5 кВт. з метою недопущення виникнення фінансової заборгованості перед оператором телекомунікацій.

Після завершення карантинних та інших обмежувальних заходів в Україні ліцензіатів зобов’язано дотримуватися програмних концепцій, визначених умовами ліцензій на мовлення.