Регулятор розробив план заходів із вивільнення радіочастот для впровадження 4-G

12.12.2019

Згідно з Указом Президента України від 08.07.2019 № 497 «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету» Національна рада на засіданні 12 грудня погодила проєкт Плану заходів щодо вивільнення смуг радіочастот у діапазонах 790 – 862 МГц, 694 – 790 МГц від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE.

Проєкт Плану заходів передбачає перепланування і вивільнення каналів загальнонаціональних цифрових мереж МХ-1, 2, 3, 5 та вивільнення каналів у смугах цифрових дивідендів загальнонаціональної мережі МХ-6.

Подальше мовлення програм, які транслюються в МХ-1, 2, 3, 5, 6, має відбуватися в діапазоні 470 – 694 МГц.

З метою реалізації цих намірів заплановане проведення конверсії радіочастотного ресурсу України в смугах радіочастот загального користування.

За словами відповідального секретаря Національної ради Олександра Ільяшенка, після перерахунку частот для загальнонаціональних мультиплексів УДЦР матиме змогу виділити додатковий радіочастотний ресурс для потреб місцевого мовлення. Попередні розрахунки перепланування місцевих і регіональних каналів мають надійти від УДЦР у квітні.

Проєкт Плану заходів буде надіслано до Адміністрації Держспецзв’язку для подальшого затвердження Кабінетом Міністрів України.