Регулятор вітає створення незалежного органу саморегулювання у сфері медіа

30.12.2015

28 грудня п’ять організацій сформували Незалежну медійну раду, до складу якої вже обрано 14 представників медіа-спільноти та громадських організацій,що мають авторитет у медійній сфері. Місією ради є утвердження високих професійних стандартів журналістики.

Засновники – Інститут Медіа Права, Інститут Масової Інформації, ГО «Інтерньюз-Україна», ГО «Телекритика» та Фундація «Суспільність» – завданням ради визначають розгляд спірних ситуацій щодо недотримання медійного законодавства, міжнародних стандартів висвітлення інформації в медіа і порушень норм журналістської етики. Також Незалежна медійна рада планує надавати рекомендації органам влади та іншим зацікавленим особам задля вдосконалення ними регулювання сфері діяльності засобів масової інформації.

Національна рада вітає створення такого органу саморегулювання. Зміни, що відбуваються в суспільстві, без сумніву, зачіпають і галузь телебачення та радіомовлення. Ініціатива, покликана до незалежного професійного розгляду спірних питань, буде корисною не лише самим медійникам, а й громадянам. Регулятор зі свого боку сподівається на ефективну роботу Незалежної медійної ради і плідну співпрацю.