Регулятор виніс попередження «Зеонбуду»

11.06.2015

За невиконання умов ліцензії Національна рада застосувала до провайдера програмної послуги загальнонаціональної цифрової телемережі ТОВ «Зеонбуд» санкцію попередження та зобов’язала її упродовж тижня усунути порушення.

Під час позапланових перевірок, проведених Національною радою у зв’язку з відсутністю 1 квітня цього року мовлення у цифровому стандарті 11-ти телерадіоорганізацій, було з’ясовано, що провайдер програмної послуги компанія «Зеонбуд» припинила у цей день надання послуг.

21 травня регуляторний орган на засіданні заслухав пояснення представників мовників і керівництва ТОВ «Зеонбуд» та взяв результати перевірок компаній до відома. Щодо провайдера рішення ухвалено не було. На сьогоднішньому засіданні Національна рада розглянула результати позапланової перевірки товариства.

Т.в.о. директора компанії ТОВ «Зеонбуд» Ірина Аляб’єва заявила, що компанія хоче провести відкриту дискусію з телекомпаніями, на якій буде обговорено умови виконання угоди, підписаної між сторонами, для знаходження компромісу. Як відомо, деякі телевізійні мовники припинили сплачувати ТОВ «Зеонбуд» рахунки за розповсюдження сигналу.

Члени Національної ради вітали таку заяву провайдера цифрової телемережі, оскільки неодноразово наголошували на важливості такого діалогу. Однак ця заява компанії не могла вплинула на рішення регулятора, оскільки за двома ліцензіями «Зеонбуду» зафіксовано недотримання умов ліцензії.

Національна рада вбачає в діях компанії порушення частини 5 ст. 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (провайдери програмної послуги здійснюють ретрансляцію телерадіопрограм та передач у багатоканальних телемережах відповідно до переліку телерадіопрограм та передач, які передбачено надавати у складі програмної послуги) та пункту 2.3. Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги (провайдер програмної послуги зобов’язаний виконувати умови ліцензії. Національна рада контролює виконання провайдерами програмної послуги умов ліцензії, а в разі її порушення застосовує санкції відповідно до вимог Закону).

І. Аляб’єва, відповідаючи на запитання членів Національної ради, повідомила, що компанія і донині не розповсюджує сигнал деяких мовників. Відповідно до рішення регулятора«Зеонбуд» у тижневий термін має усунути зазначені порушення.