Регулятор з питань медіа Франції об’єднався з органом з питань регулювання мережі Інтернет в єдину інституцію для кращого виконання своїх повноважень - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор з питань медіа Франції об’єднався з органом з питань регулювання мережі Інтернет в єдину інституцію для кращого виконання своїх повноважень

Регуляторний орган з питань медіа Франції Вища аудіовізуальна рада (CSA) і Вищий орган Франції з питань розповсюдження творів та захисту прав в мережі Інтернет (Hadopi) об’єдналися в єдину інституцію – Arcom – Регулятор з питань аудіовізуальних та цифрових комунікацій, який почав діяти з 1 січня 2022 року з метою покращення регулювання онлайн-сфери.

Arcom було створено відповідно до вимог положень закону Франції про регулювання та захист доступу до культурних творів у цифрову еру від 25 жовтня 2021 року (loi du 25 October 2021 relative à la régulation et à la protection de l’accès aux œuvres culturelles à l’ère numérique), який набув чинності 1 січня 2022 року. Окрім виконання попередніх завдань CSA, таких як забезпечення плюралізму, новий орган покликаний надати відповіді на питання, які пов’язані з регулюванням і системним наглядом за онлайн-сферою та діяльністю онлайн-платформ.

Правління Arcom («collège») складається із 9 членів, які призначаються 5 різними органами (від виконавчої, законодавчої та судової влади). Що два роки обирається третина складу правління терміном на 6 років без права бути обраними ще на один строк.

Голова Arcom призначається Президентом Франції, три члени – головою Сенату Франції (верхня палата парламенту), ще три члени – головою Національних зборів Франції (нижня палата парламенту), один член призначається віце-президентом Державної ради Франції (дорадчий орган французького уряду та вищий адміністративний суд Французької Республіки). Один член призначається першим головою Касаційного Суду Франції (Верховний Суд країни і заморських територій Франції). Те, що в обранні членів регулятора беруть участь 5 органів, підтверджує незалежність цієї інституції.

До новоствореного Arcom, окрім 7 членів, які входили до правління CSA, приєдналися дві нові особи – Лоранс Пеко-Рівольє і Дені Рапоне.

Також зазнала змін внутрішня структура – щоб належним чином відобразити розширення повноважень нового органу. Зокрема, до нього входить Директорат з питань діяльності онлайн-платформ («direction des plateformes en ligne»), на який, окрім іншого, покладено завдання створити методи для оцінки відповідності діяльності онлайн-платформ наявним нормативно- правовим актам Франції у відповідних сферах. Також Директорат з питань творів («direction de la création») – покликаний забезпечити захист прав і створення французьких та європейських аудіовізуальних творів шляхом накладення фінансових зобов’язань, у тому числі щодо іноземних послуг відео на замовлення, на основі підписки відповідно до положень статті 13 (2) Директиви ЄС про аудіовізуальні медіапослуги.

Схема призначення членів Arcom

 

Внутрішня структура Arcom

 

Загальна інформація про Arcom

 

Для реалізації місії Arcom у забезпеченні кращого регулювання аудіовізуальної сфери, регулятор отримав більш широкий спектр інструментів, серед яких:

  • можливість поступово вводити фінансові санкції (до 20 мільйонів Євро або 6% світового обороту онлайн-платформи);
  • більше засобів для захисту неповнолітніх (зокрема через заходи з медіаграмотності – розробка навчальних комплексів, сприяння підвищенню рівня критичного мислення, підвищення поінформованості про авторські права та відповідальне користування інтернетом і соціальними мережами), а також для протидії дезінформації та мові ненависті в мережі інтернеті;
  • посилення можливостей у боротьбі з піратством (раніше було одним із ключових завдань Hadopi), що вже реалізовано через створення власного плагіна для браузера, призначення якого полягає в тому, щоб користувач міг дізнатися, чи відвідуваний ним вебсайт відповідає положенням закону про авторське право.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше