Регулятор замовить в УДЦР прорахунок нових частотних присвоєнь

29.08.2018

Національна рада 29 серпня ухвалила рішення про замовлення в Українського державного центру радіочастот розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб аналогового звукового і  цифрового наземного телевізійного мовлення.

Так, буде замовлено прорахунок 27 нових частотних присвоєнь для аналогового звукового мовлення у 22 областях.

Для цифрового наземного телевізійного мовлення прораховуватимуться частоти у Дніпрі, Житомирі, Івано-Франківську, а також Калуші і Дебеславцях Івано-Франківської області.

Під час розгляду цього питання відповідальний секретар Олександр Ільяшенко поінформував, що чотири місцеві компанії вже подали на прорахунок частот для місцевого цифрового мовлення. І регулятор готовий до розгляду таких заяв від інших місцевих мовників. Він закликав місцевих ліцензіатів, які мають бажання  мовити у цифрі, не зволікати і подавати заявки до Національної ради.

Голова Національної ради Юрій Артеменко додав, що за даними Незалежної асоціації телерадіомовників, не всі місцеві компанії достатньо компетентні і мають досвід щодо заповнення таких заяв. Він звернувся до представників Національної ради і до громадських організацій, в тому числі НАМу, з проханням надавати консультаційну допомогу. Юрій Артеменко запевнив, що фахівці Національної ради готові провести навчальний семінар, аби надати відповідні роз’яснення щодо заповнення документів для прорахунку цифрових частот.

Нагадаємо, Національна рада 27 серпня звернулася до місцевих мовників, які мають бажання мовити у цифрі, аби вони подавали заяви на прорахунок нових частот.