Регулятор застосував санкції до низки провайдерів програмної послуги - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор застосував санкції до низки провайдерів програмної послуги

На засіданні 20 лютого Національна рада розглянула результати перевірок 17 провайдерів програмної послуги та на їх підставі ухвалила низку санкційних рішень. Так, 16 ліцензіатам оголошено попередження та ще одній компанії призначено штраф.

Проведені перевірки Національної ради засвідчили, що більшість з провайдерів вели діяльність з порушенням частини дев`ятої статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», а саме: надавали універсальну програмну послугу не в повному обсязі.

Крім того, у компаній фіксувалося недотримання загальної концепції добору програм для ретрансляції, що порушує вимоги пункту 2.3 розділу ІІ Положення. Також в діяльності деяких провайдерів було виявлено недотримання частини другої і п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіати поширювали у багатоканальних телемережах телерадіопрограми та передачі, які не відповідають переліку телерадіопрограм та передач, передбаченим у складі їх програмної послуги, та ретранслювали іноземні програми, які не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Національна рада визнала ці порушення і застосувала до 16 провайдерів програмної послуги санкцію «оголошення попередження».

Керуючись частиною восьмою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», за ретрансляцію іноземної програми «TV XXI», щодо якої Національна рада ухвалила рішення від 21.02.2019 № 255, що її зміст не відповідає вимогам законодавства України, до ліцензіата з м. Попасна Луганської області –  ТОВ Телерадіоорганізація «ПОРТ» регулятор застосував санкцію «стягнення штрафу». У тридцятиденний термін із дня повідомлення про ухвалене рішення провайдер має сплатити до Державного бюджету України штраф у розмірі 25% суми ліцензійного збору, що становить для нього – 7 882,50 грн.

Крім застосованих санкцій, усіх провайдерів зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше