Регулятор затвердив звіт про свою діяльність і задовольнив клопотання ліцензіатів – про рішення Національної ради, ухвалені 19 січня - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулятор затвердив звіт про свою діяльність і задовольнив клопотання ліцензіатів – про рішення Національної ради, ухвалені 19 січня

Національна рада на засіданні 19 січня підбила підсумки своєї діяльності у 2022 році, дозволила ретранслювати в Україні ще два іноземні канали, проаналізувала дотримання мовних квот місцевими, регіональними і супутниковими телерадіоорганізаціями у другому півріччі минулого року, розглянула інші питання діяльності ліцензіатів. Про основні рішення, ухвалені регулятором, – далі.

Національна рада представила результати моніторингів супутникових, регіональних і місцевих телекомпаній щодо ведення ними передач українською мовою. Середня частка ведення передач державною мовою становить 99%, фактично 100% передач новин звучать українською. Дві третини мовників транслюють загальнонаціональний телемарафон «Єдині новини».

За даними моніторингів регіональних і місцевих радіостанцій, у другому півріччі 2022 року близько 58% пісень на радіо звучали українською, а передачі були проведені державною мовою у 99% випадків.

Регулятор затвердив звіт про свою діяльність у 2022 році. Його буде передано до Верховної Ради України і Президенту України, а також оприлюднено на офіційному вебсайті регулятора. Національна рада щорічно готує звіт про свою діяльність відповідно до частин другої і третьої статті 16, частини другої статті 24 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення».

Телеканали BBC World News і NOW Series додані до Переліку програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Перший – це телеканал новин, другий – пропонує розважально-пізнавальний контент.

Національна рада розглянула надісланий народною депутаткою Мариною Бардіною проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення перекладу українською жестовою мовою та субтитрування телевізійної продукції для сприйняття особами з порушеннями слуху». У своїх пропозиціях регулятор зазначив, що в цілому підтримує запропоновані зміни, однак звернув увагу на таке. Законопроєкт пропонує внести зміни до Законів України «Про телебачення і радіомовлення» і «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення», які втратять чинність наприкінці березня – одночасно із набуттям чинності новим Законом «Про медіа». Останній містить норми щодо забезпечення перекладу українською жестовою мовою та субтитрування телевізійної продукції для сприйняття особами з порушенням слуху.

Крім того, певні зміни внесені прикінцевими та перехідними положеннями цього Закону до Закону України «Про суспільні медіа України» (на сьогодні Закон України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України») та Закону України «Про всеукраїнський референдум». Відтак Національна рада пропонує вирішувати питання перекладу українською жестовою мовою та субтитрування телевізійної продукції з урахуванням нещодавніх законодавчих змін, а також з його обговоренням із представниками громадських організацій, які представляють інтереси осіб з інвалідністю, і представниками медіаіндустрії.

Національна рада ще на рік продовжила термін дії дозволу на тимчасове мовлення у Луганській області у цифровому стандарті ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» (логотип «ДОМ»), м. Київ.

На наступні 7 років медіарегулятор продовжив термін дії ліцензії на  ефірне регіональне радіомовлення ПП «Телекомпанія «Раі» з м. Бурштин Івано-Франківської області (позивні «РАІ»). Компанія далі мовитиме на частотах 106,3 МГц у смт Верховині і 105,6 МГц у м. Косові.

Переоформлено 12 ліцензій семи юридичних осіб, які мовлять у ФМ-діапазоні із позивними  «Радіо Шансон». Зміна відбулася у програмній концепції мовлення. Так, радіомовник вирішив, що 60% свого ефірного часу віддаватиме пісням, виконаним офіційними мовами Європейського Союзу. Тому частка пісень українською мовою в його ефірі відповідно до законодавства має становити не менше як 25%.

Також Національна рада переоформила ліцензії телерадіоорганізацій на їхнє клопотання. Зміни стосувалися місцезнаходження  компаній, власників (співвласників), переліку пов’язаних осіб, організаційно-технічних зобов’язань тощо.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше