Регулятор звернеться до суду щодо анулювання ліцензій телеканалу «jn1»

26.05.2017

Національна рада 25 травня ухвалила рішення щодо звернення до суду про анулювання двох ліцензій ТОВ «АППІА» (супутниковий телеканал «jn1»), м. Київ, у зв’язку з невиконанням ним розпорядження регуляторного органу. Попередньо до мовника вже застосовувалися санкції «оголошення попередження» і «стягнення штрафу».

Так, 18 лютого 2016 року Національна рада оголосила попередження компанії у зв’язку тим, що вона не вела мовлення. Її також було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, про що було видано  розпорядження.

Рішення Національної ради і розпорядження виконані не були, що засвідчила позапланова перевірка компанії. Тому 25 серпня 2016 року регулятор застосував до ліцензіата санкцію «стягнення штрафу». Проте компанія не сплатила до державного бюджету штраф у розмірі 14 500 гривень, у  зв’язку з чим Національна рада на засіданні 2 березня 2017 року вирішила звернутися до суду з позовом про його стягнення.

23 березня цього року проводився моніторинг супутникового телеканалу «jn1», яким знову зафіксовано, що він не мовить. 28 квітня 2017 року уповноваженими  представниками Національної ради складено акт про неможливість проведення позапланової перевірки ТОВ «АППІА», оскільки за вказаною в ліцензії адресою мовника не виявилося. Тому регулятор вирішив застосувати найбільш сувору санкцію – звернутися до суду про анулювання ліцензії компанії.