Регулятор звернеться до суду, щоб анулювати ліцензію каналу «Максі-ТВ», який самовільно, без внесення змін у ліцензію, змінив програмну концепцію - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор звернеться до суду, щоб анулювати ліцензію каналу «Максі-ТВ», який самовільно, без внесення змін у ліцензію, змінив програмну концепцію

Національна рада провела позапланову виїзну перевірку ТОВ «Наша Прага», м. Київ (супутникове мовлення, логотип «Максі-ТВ»), і встановила неусунення мовником  тих порушень, за які він отримав санкцію «оголошення попередження». Тому на засіданні 28 березня 2019 року ухвалено звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії.

Попереднє рішення про винесення мовнику попередження через виявлені перевіркою порушення програмної концепції регулятор ухвалив 6 грудня 2018 року. Також було видано розпорядження, яким компанію «Максі-ТВ» зобов’язано упродовж двох тижнів із дня ухвалення рішення привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Проте, незважаючи на попередження, ТОВ «Наша Прага» далі мовило, не дотримуючись свого дозвільного документа, тобто порушувало вимоги, передбачені частиною сьомою статті 27, частиною восьмою статті 28, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».  

Повторна перевірка, яка відбулася 1 березня 2019 року, встановила, що в ефірі мовника не транслювалися такі передачі:

– культурно-мистецькі (мінімальний обсяг на добу – 03 год. 40 хв.);
– науково-просвітницькі (не менше як 02 год. 49 хв./добу);
– розважальні (не менше як 03 год./добу);
– дитячі (не менше 01 год. 20 хв./добу);
– фільмопоказ (не менше як 03 год./добу).

 

Формат мовлення не відповідає ліцензійним умовам: за ліцензією – культурологічно-розважальний із фільмопоказом, а фактично – інформаційно-аналітичний.

Це засвідчило, що ліцензіат ТОВ «Наша Прага» не увідповіднив свою діяльність вимогам чинного законодавства і не виконав розпорядження про усунення порушень після оголошення попередження в установлені регулятором терміни. Це є підставою для звернення Національної ради до суду з позовом про анулювання ліцензії. За це рішення члени Національної ради проголосували одноголосно.

Представники ТОВ «Наша Прага» не з’явилися на засідання, хоч Національна рада надсилала ліцензіату запрошення і розміщувала його на сайті.

Як повідомлялося раніше, регулятор на засіданні 6 грудня 2018 року також  відмовив компанії в задоволенні заяви про зміну логотипа «Максі-ТВ» на «НАШ», оскільки в поданих документах не було форми 3 про перелік пов’язаних осіб. Крім того, в іншого мовника – ТОВ «Наше медіа», с. Мамаївці Чернівецької обл., який має супутникову ліцензію, – є логотип із таким самим описом, зареєстрований у визначеному законом порядку.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше