Регулятор звернеться до УДЦР щодо прорахунку частот для цифрового мовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Регулятор звернеться до УДЦР щодо прорахунку частот для цифрового мовлення

13 грудня Національна рада ухвалила рішення звернутися до Українського державного центру радіочастот для прорахунку частотних присвоєнь, які надалі можуть бути використані для розбудови багатоканальної телевізійної мережі МХ-1 компанії «Зеонбуд» і забезпечення переходу місцевих компаній на цифровий стандарт мовлення.

«Це – довгоочікуване подання», – висловився відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко, пояснюючи, що регулятор замовляє прорахунок цифрових телевізійних каналів для місцевих телерадіоорганізацій, які мовлять в аналозі й досі не мають цифрових ліцензій. Результатом спільної роботи Національної ради і мовників є нинішнє звернення щодо восьми частотних присвоєнь для компаній із Запорізької, Миколаївської, Одеської та Чернівецької областей.

Також має відбутися і прорахунок 41 частоти, щоб розширити багатоканальну мережу  МХ-1 стандарту DVB-T2 провайдера програмної послуги ТОВ «Зеонбуд». В окремих населених пунктах буде ще й розглянуто можливість збільшити потужності передавачів. Це, за словами Олександра Ільяшенка, робиться з метою забезпечення цифровим сигналом територій, де наявні так звані «білі плями».

Частина замовлення прорахунків частот стосуватиметься багатоканального наземного телерадіомовлення за технологією МІТРІС і аналогового звукового мовлення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше