Українська делегація Націанальної ради з 17 по 22 квітня перебувала з візитом у регуляторів Нідерландів. 21 квітня члени Національної ради зустрілися з представниками Міністерства з питань освіти, культури і науки Нідерландів: зі старшим радником з питань регулювання медіа Нолом Рійндерсоном та радником зі стратегічних питань Робертом ван дер Звана.
Міністерство з питань освіти, культури і науки є вершиною вертикалі регулювання сфери телебачення і радіомовлення в Нідерландах. Національна політика в цій сфері спирається на саморегуляцію та децентралізацію. Значна кількість функцій делегується таким органам, як Комісія з питань регулювання медіа, Агентство з питань комунікації, Регуляторний орган з питань реклами NICAM.
Нідерланди сповідують чотири принципи при регулюванні медіа. Йдеться про дотримання таких універсальних цінностей як: незалежність, плюралізм, висока якість та доступність ЗМІ (в тому числі і в ціновій політиці).
Як зазначає старший радник із питань регулювання медіа Нол Рійндерсон на зустрічі з членами Національної ради з питань телебачення і радіомовлення: «Для Голандії характерна висока концентрація медіа, включаючи не лише телебачення і радіо, але й щоденні газети та інтернет-видання. У сфері регулювання в нас діє закон проти монополізму, який забороняє утримувати в одних руках більше 5% медіа. Також існує орган нагляду за конкурентною політикою, з яким тісно співпрацює Міністерство, коли йдеться про контроль за роботою медіа».
У контексті регулювання медіа значні зусилля спрямовуються на розвиток медійного законодавства, а також запровадження аудиту системи громадського мовлення щоп’ять років. Також міністерство зосереджує увагу на питаннях, пов’язаних із захистом молоді від агресії не лише на телебаченні, а й також в інтернеті. З 2008 року при Міністерстві діє Рада з питань культури, яка запровадила програму медіаграмотності. Ця програма нині має понад 450 партнерів з усіх регіонів країни. До компетенції органу входить організація тематичних заходів, наприклад, навчальних програм, промо-акцій та ін. Також він ініціює різного роду дослідження на тему захисту молоді від агресивного середовища.
Ці голандські програми є досить прогресивними, тому більшість європейських країн беруть їх за зразок у питаннях захисту дітей від шкідливого контенту.
Довідково: Візит делегації Національної ради до Нідерландів став можливим завдяки підтримці та забезпечення програми Європейського Союзу «Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі».