Регулювання онлайн-медіа, санкції за порушення і антиукраїнську пропаганду – Олександр Бурмагін про новели для медіасфери в законі «Про медіа» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Регулювання онлайн-медіа, санкції за порушення і антиукраїнську пропаганду – Олександр Бурмагін про новели для медіасфери в законі «Про медіа»

Член Національної ради Олександр Бурмагін в ефірі хмельницького телеканалу «TV7plus» пояснив, які нові повноваження дає Національній раді Закон України «Про медіа», і як нові правила змінять роботу медіа в Україні.

Національна рада буде регулювати всі види медіа незалежно від технологій. Нові правила регулювання з’являться для онлайн-медіа і частково для друкованих видань, які раніше не регулювалися. Вони будуть зобов’язані враховувати контентні обмеження, які існували для інших видів медіа. Для телебачення і радіо не буде багато змін, з’являться додаткові сервіси, і значна частина комунікації відбуватиметься у цифровому форматі.

Квоти щодо української мови були всі 100-відсотково перенесені в новий закон. «Вся ця дискусія щодо захисту державної мови і всі ці вимоги, які лунали в деяких зверненнях, їх було враховано під час другого читання. Тому цієї проблематики на сьогодні взагалі немає», – сказав Олександр Бурмагін.

Єдине, де можна говорити про додаткові повноваження для Національної ради, – це розділ про протидію інформаційній агресії. Там з’являються нові механізми і можливості швидко і ефективно реагувати на ворожі інформаційні прояви.

У законі застосовано новий підхід до санкцій – більш чіткий і зрозумілий.

У ньому закладено філософію мотивації для того, щоб онлайн-ресурси реєструвалися як медіа.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше