Результати перевірок ІСТV, «Студії 1+1» та «Нового каналу» взято до відома

19.09.2011

30 червня Національна рада розглянула результати перевірок загальнонаціональних телекомпаній ІСТV, «Студії 1+1» та «Новий канал». Перевірками зафіксовано деякі порушення, які, відповідно до рішення регуляторного органу, керівництво телекомпаній зобов’язане усунути. Телекомпанії мають протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до умов ліцензій та вітчизняного законодавства та через два тижні після цього надіслати звіт до Національної ради.

Планова перевірка ТОВ «Міжнародна комерційна ТРК» (ICTV), що здійснювалася в березні цього року, виявила, що телекомпанія допустила трансляцію телесеріалів ”Особиста справа капітана Рюміна” і „Хіромант” без позначки класифікації кіно- відеопродукції. Також встановлено зміну візуальних позначок класифікації кіновідеопродукції під час трансляції телесерілу „Хіромант”. Перевірка програмної концепції каналу засвідчила деякі позитивні зміни: збільшення частки програм і передач власного виробництва, національного продукту, інформаційних та просвітницьких передач. Натомість зафіксоване не значне зменшення обсягу розважальних та дитячих програм. Зовсім відсутні культурологічні передачі.

Директор каналу з розвитку ІСТV В. Козленко, що був присутній на засіданні, пояснив, що не існує чіткого юридичного визначення терміну «культурологічна передача». «І тому, – зауважив він, – є така думка, що коли в інших передачах, скажімо інформаційно-просвітницького характеру, піднімаються культурологічні питання, то їх можна віднести до цієї категорії».

Позаплановою перевіркою ТРК «Студія 1+1», що проводилася в квітні, встановлено кілька порушень частини 1, 2 статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», яка зобов’язує при створенні, підготовці та розпосюдженні телерадіопрограм та передач дотримуватися вимог законодавства України про захист суспільної моралі. Мова йде про окремі випуски передач «Анатомія слави», «Pro любоff» та «Пекельна кухня». За словами представника каналу О.Черниша, це був недогляд працівників каналу, і ці порушення були усунені ще до початку перевірки.

ТОВ «Новий канал» у своїй діяльності неуважно поставився до тієї ж статті українського законодавства. Телерадіоорганізаціям забороняється розповсюджувати, а також анонсувати програми та передачі, які можуть зашкодити фізичному, інтелектуальному і духовному розвитку неповнолітніх та юнацтва. Трансляція програм такого змісту дозволяється лише в добовому відрізку від 23.00 до 6.00 год. та на каналах із обмеженим доступом. Перевіркою встановлено, що о 15 год. 11 хв. у передачі «Info-шок» транслювався сюжет, у якому людина вдається до дій брутального характеру. Представник «Нового каналу» С. Печорін завірив членів Національної ради, що сцена з вистави відомого театру потрапила в сюжет передачі випадково, відповідальних працівників попереджено про неприпустимість повторення подібної ситуації.