Рішення щодо попередження «Волі-кабель» не набрало достатньої кількості голосів

19.04.2013

Регулятор на засіданні 17 квітня розглянув матеріали позапланової перевірки ТОВ «Воля-кабель», м. Київ, яка проводилася на звернення громадянина Малишева. Він поскаржився, що у відносинах із товариством відсутня передбачена законом угода та перелік програм. Проектом рішення Національної ради було запропоновано оголосити компанії «Воля-кабель» попередження.

Під час обговорення цього питання юрист провайдера Сергій Єнко зазначив, що «протокол, який укладається з абонентом, містить вичерпну інформацію, що передбачена законодавством. Невід’ємною частиною цього протоколу є також інші документи такі, як Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг, перелік програм, а також тарифи на пакет. Правочин, який укладається з абонентами, є публічним договором, укладається з невизначеним колом осіб. Цивільним законодавством передбачається такий порядок укладання».

Однак начальник управління правового забезпечення Національної ради Олег Шосталь заперечив такий підхід. За його словами, угода, відповідно до законодавчих норм – це згода двох сторін, яка повинна бути оформлена належним чином. «У цьому випадку в протоколі є посилання на Правила надання та отримання телекомунікаційних послуг, а також інші обставини, які не регулюються сторонами, оскільки ці правила в одноособовому порядку затверджуються керівником. Тому в разі змін у цих правилах абонент не має можливості впливати на цей протокол», – зазначив О.Шосталь.

Водночас під час дискусії було поінформовано, що в різних судах розглядалися аналогічні судові справи щодо угоди, яку укладає товариство з абонентами. Вони, за словами С. Єнка, були на користь компанії. Проте, як уточнив керівник управління правового забезпечення регуляторного органу, рішення судів ще не набрали законної сили, оскільки справи розглядаються в апеляційній інстанції.

Член Національної ради Микола Фартушний застеріг, що в разі ухвалення проекту рішення дії національного регулятора можуть бути потрактовані як втручання в господарські відносини. «Може, є сенс дочекатися рішення судів, щоб було зрозуміло, чи має право існувати публічний договір як такий у відносинах між телерадіокомпаніями і абонентами», – запропонував він.

За результатами голосування пропозиція щодо оголошення ТОВ «Воля-кабель» попередження не набрала достатньо голосів, адже двоє членів Національної ради утрималися.