Робоча група працюватиме над визначенням критеріїв шкідливого для дітей контенту

10.02.2017

У Національній раді 9 лютого відбулося засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, на якому сплановано подальші кроки для напрацювання спільних з індустрією підходів щодо обмеження поширення у програмах і передачах інформації, яка може завдати шкоди моральному і психологічному розвиткові дітей.

 Перший заступник голови Національної ради і голова робочої групи Ольга Герасим’юк повідомила про ті пропозиції, що були висловлені Громадською радою та Незалежною медійною радою, і запропонувала розпочати роботу над визначенням категорій шкідливого контенту та виробленням критеріїв, за якими його можна ідентифікувати.

 Було домовлено сформувати перелік міжнародних документів у сфері прав та захисту дитини від шкідливого впливу ЗМІ і, керуючись ними, опрацювати загальні підходи до цього питання. Також узгоджено підготовку проекту технічного завдання для вивчення особливостей вітчизняного контексту проблем, пов’язаних із негативним впливом медіа на дитячу аудиторію, із врахуванням нових реалій, у яких живе країна.

 Також Ольга Герасим’юк повідомила, що деякі напрями цієї роботи будуть підтримані проектами Ради Європи в Україні. На наступному засіданні робочої групи, що має відбутися наприкінці лютого, буде скориговано потреби робочої групи в отриманні міжнародної консультативної допомоги із цих питань.