Робоча група з актуальних питань діяльності провайдерів аудіовізуальних сервісів провела установче засідання - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Робоча група з актуальних питань діяльності провайдерів аудіовізуальних сервісів провела установче засідання

15 березня в Національній раді відбулося перше засідання Робочої групи з актуальних питань діяльності провайдерів аудіовізуальних сервісів. Члени робочої групи обговорили питання, що турбують провайдерів у зв’язку з ухваленням Закону України «Про медіа». Це – запровадження електронних кабінетів, оновлення універсального медіасервісу та деякі аспекти, пов’язані з реєстрацією провайдерів. Очолює робочу групу заступник голови Національної ради Олег Черниш.

Робоча група була створена 9 березня і врахувала оновлення термінології, як це передбачає новий Закон. Крім того, було оновлено і розширено її склад. Зокрема, до нього увійшли і представники відеосервісів на замовлення.

«Незабаром набуває чинності Закон України «Про медіа» – це нові обов’язки, нові правила гри. Зараз Національна рада розробляє низку нормативних актів, які ми повинні затвердити, щоб ринок нормально прийняв зміни, увійшов у новий закон і ми нормально співпрацювали разом з усіма, і ринок розвивався», – сказав, відкриваючи засідання, Олег Черниш.

Представниця ліцензійного управління Національної ради презентувала структуру електронного кабінету, розділи і можливості, які він передбачатиме для провайдерів. Створення такого кабінету передбачено Законом, і він має значно спростити комунікацію компаній із медіарегулятором. У кабінеті майбутні провайдери аудіовізуальних сервісів зможуть подавати документи, отримувати повідомлення від Національної ради, а також комунікувати з регулятором.

Закон України «Про медіа» передбачає, що провайдери аудіовізуальних сервісів проходитимуть реєстрацію, а не ліцензування, як це відбувається тепер. До того ж інформацію про зміни керівника, місцезнаходження компанії, її контактів і переліку каналів провайдери вноситимуть в електронному кабінеті самостійно і без стягнення збору. А для того, щоб оновити інформацію про загальну кількість каналів, потрібно буде подати через електронний кабінет заяву і сплатити реєстраційний збір.

Оскільки для реалізації електронного кабінету потрібен час, до того моменту, коли його буде запроваджено, провайдерам аудіовізуальних сервісів рекомендували інформувати Національну раду про такі організаційні зміни листами.

Представників провайдерів аудіовізуальних сервісів також цікавило питання можливості отримання витягу про те, що компанія є суб’єктом у сфері медіа. Закон «Про медіа» передбачає можливість подання заяви в електронному кабінеті і отримання такого витягу у паперовому вигляді лише для ліцензіатів, а не реєстрантів. Реєстранти зможуть генерувати такий витяг онлайн. Водночас Національна рада наразі думає над тим, щоб передбачити для них тимчасову форму витягу до того часу, поки не запрацює електронний кабінет.

Під час засідання робочої групи обговорили і питання затвердження універсального медіасервісу – переліку телеканалів, безперервний доступ до яких мають забезпечувати провайдери. Було зауважено, що відповідно до нового Закону «Про медіа» перелік таких обов’язкових каналів змінився. Зокрема, з нього вилучені комунальні підприємства, оскільки вони мають переоформитися у публічні медіа. Натомість будуть додані компанії, які мають дозволи на тимчасове мовлення, – в межах територій, на яких діють такі дозволи.

Національна рада планує на засіданні 6 квітня затвердити оновлені переліки універсального медіасервісу для усіх областей України.

Обговорюючи питання ретрансляції іноземних лінійних медіа, працівники апарату Національної ради нагадали, що упродовж шести місяців після набуття чинності Законом України «Про медіа» все ще діятиме затверджений регулятором Перелік програм іноземних телерадіоорганізацій, що ретранслюються. Провайдери використовуватимуть його у своїй роботі.

Водночас Закон «Про медіа» передбачає вільну ретрансляцію в Україні іноземних лінійних медіа, які походять з країн, що є державами – членами Європейського Союзу. 

Представники провайдерів аудіовізуальних сервісів домовилися, що регулярно проводитимуть засідання для розгляду різних питань, які є для них актуальними.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше