Роль медіарегуляторів у цифровому середовищі - головна тема другого дня засідання EPRA - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Роль медіарегуляторів у цифровому середовищі – головна тема другого дня засідання EPRA

13 травня, у другий пленарний день 55-го засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA), під головуванням віце-голови EPRA Стефані Комі відбулася панельна дискусія європейських регуляторів щодо онлайн-платформ і пошуку убезпечення від ризиків та вироблення засад довіри в середовищі тотальної недовіри. Країни-учасниці платформи вивчали зміни, що з’явилися в роботі деяких медіарегуляторів як відповідь на мінливе медіасередовище. Участь у засіданні взяла голова Національної ради Ольга Герасим’юк.

Останніми роками EPRA поєднує роботу онлайн-груп, робочих груп і особисті зустрічі. Активно в їх роботі бере участь і Національна рада. Медіарегулятори докладно розробляють три актуальні теми:

  • медіа та інформаційна грамотність;
  • штучний інтелект;
  • регулювання платформ для обміну відео.

Метою нинішньої сесії було відновлення неформальної, прагматичної і плідної дискусії між членами EPRA про необхідність для медіарегуляторів переосмислити себе, щоби протистояти викликам регулювання в онлайн-еру і підготуватися до ефективного, стійкого і перспективного нагляду.

Попередні опитування учасників EPRA засвідчили, що серед регуляторів почали з’являтися різноманітні ініціативи щодо змін у структурі, мандаті і ресурсах. Багато національних медіарегуляторів також останнім часом були зайняті розробкою стратегій, внутрішніх процесів і формуванням свого досвіду, аби не відставати від мінливого медіасередовища. Регулятори почали розробку і впровадження нових методів роботи зі зміщенням фокусу із змісту на процеси та заходи, які впроваджуються зацікавленими сторонами.

Ці перші кроки, зроблені медіарегуляторами, були розглянуті на сесії. Спершу виклики і очікування, які нині постають перед регуляторними органами, для учасників засідання окреслила Кріштіна Розгоній із Віденського університету.

Далі у дискусійній панелі представники регуляторів Франції Фредерік Бокобза (Arcom), Ірландії Селін Крейг (BAI) і Великої Британії Кевін Бакхерст (Ofcom) розказали про останні структурні зміни у своїх органах, розширення повноважень і перший досвід із нагляду за обміном відео. 

Окрема сесія була присвячена таким аспектам діяльності органів, як персонал, ресурси і співпраця. Її модерував Мішель Леджер, науковий співробітник CERRE і провідний дослідник Cullen International.

Члени EPRA мали можливість поспілкуватися з учасниками дискусії і поділитися своїм досвідом. Надалі європейські регулятори продовжать роботу у подвійному форматі, поєднуючи особисті зустрічі та роботу онлайн-груп.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше