Президент України: російська державна пропаганда має повністю зникнути в країнах ЄС - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Президент України: російська державна пропаганда має повністю зникнути в країнах ЄС

31 серпня  Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників щорічної конференції Forum 2000 у Празі із закликом заборонити російські державні телеканали в країнах Європейського Союзу. З такими самими меседжами до європейських урядів та медіарегуляторів зверталася і Національна рада.

Глава держави акцентував, що російська пропаганда, яка за своєю суттю є антигуманістичною, антиєвропейською і українофобською, спрямована на руйнування демократичних засад, і зараз поширюється в Європі.

«Досі у європейських країнах можуть працювати російські пропагандисти. Досі у європейських країнах доступне російське телебачення, яке є чи не найбільшим дезінформатором у світі. І проти кого вони працюють, скажіть мені? Що саме вони намагаються зруйнувати чи хоча б дискредитувати найперше? Європейську демократію! І Європа потребує повного захисту від російської пропаганди. Жоден російський пропагандист не має залишитися на території ЄС. Жоден російський державний телеканал не має працювати на території ЄС», – заявив він.

Ще на початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну, а саме  12 березня 2022 року, національний медіарегулятор звернувся до Президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн і Верховного представника Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля про розширення переліку заборонених у ЄС російських каналів.

Після того, як понад 30 країн Європи заблокували мовлення каналів Russia Today і Sputnik,  Національна рада висунула пропозиції про запровадження санкцій щодо інших російських мовників. У шостому пакеті санкцій було враховано ці пропозиції і заборонено поширення в країнах ЄС телеканалів «РТР Планета», «Россия 24», «Международный телецентр». Також санкції торкнулися Національної державної телерадіокомпанії республіки білорусь «Белтелерадиокомпания» і провідного оператора телекомунікаційних послуг міністерства оборони рф АТ «Воентелеком». У санкційні списки потрапили найвідоміші медійні особи – менеджери та ведучі пропагандистських каналів.

Заборона поширюється на всі засоби розповсюдження: за допомогою супутникових, кабельних, ефірних провайдерів, стрімінгових платформ, а також Youtube, TikTok і аналогічних сервісів.

Боротьба медіарегулятора на інформаційному фронті з кремлівськими  пропагандистськими рупорами на цьому не завершилася, а триває далі. Нещодавно на звернення Національної ради відреагував французький медіарегулятор (Arcom). На своєму вебсайті він  оприлюднив рішення від 27 липня, про надсилання супутниковому оператору Eutelsat SA офіційного повідомлення про припинення трансляції російського телеканалу «НТВ Мир».  До такої ухвали  французькі колеги дійшли, вивчивши  матеріали про зміст програм, які були передані українським медіарегулятором. За результатами їх аналізу було зроблено висновки, що в ефірі «НТВ Мир» наявні порушення зобов’язань не розпалювати ненависть чи насильство та надавати достовірну інформацію. Національна рада перевірила і виявила, що на супутнику Eutelsat за параметрами 13 гр. сх. довготи цієї російської пропагандистської програми  немає.

Національна рада подала пропозиції до наступних пакетів європейських санкцій та сподівається на поступ у цьому питанні. Україна і  ЄС мають виступати одним фронтом і вживати жорсткіших заходів, щоб зупинити потік кремлівської дезінформації.

Фото – president.gov.ua

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше