Російська пропаганда більше не поширюватиметься у Латвії й Естонії - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Російська пропаганда більше не поширюватиметься у Латвії й Естонії

Регулятори медіа Латвії й Естонії запровадили санкції до російських федеральних каналів на період від трьох до п’яти років.

Національна рада з електронних ЗМІ Латвії (NEPLP) зупинила ретрансляцію російських федеральних каналів через прямі загрози державній безпеці, повідомляє портал Delfi. Вимкнути трансляцію пропагандистів у Латвії закликав президент країни Егілс Левітс. Він наголосив, що в інформаційному просторі Латвії не припустимі розпалювання ненависті до України та дезінформація.

Водночас Голова NEPLP Іварс Аболіньш закликав всіх регуляторів брати приклад з Латвії.

Таку ж думку висловив і міністр закордонних справ Естонії Едгар Рінкевич. Зважаючи на це, естонський регулятор – Орган з питань захисту прав споживачів і технічного нагляду Естонії (TTJA) видав телекомунікаційним компаніям припис про припинення ретрансляції п’яти телеканалів на території Естонської Республіки: RTR Planeta, NTV Mir (також NTV Mir Baltic), Belarus 24, Rossia 24 та TV Centre International (TVCI).

TTJA встановив, що виступ Президента Російської Федерації, який транслювався на цих телеканалах 24 лютого 2022 року, розглядається як виправдання військового нападу, підбурювання до нього та виправдання порушення загальних принципів міжнародного права, порушення вимог Закону про медіапослуги. Таким чином, трансляція аудіовізуального медіаконтенту на зазначених телеканалах порушила заборону на підбурювання до вчинення правопорушень, підірвала громадську безпеку, зокрема національну безпеку та оборону, та становить значну загрозу громадській безпеці.

«Надзвичайний час вимагає рішучих дій: ми бачимо, що конкретні телеканали перевищили больовий поріг інформаційного простору Естонії. Щоб запобігти завданню шкоди безпеці суспільства та захистити суспільні інтереси, необхідно діяти негайно», – коментує пан Каур Каяк, Генеральний директор Органу з питань захисту прав споживачів і технічного нагляду Естонії.

Зобов’язання за приписом діє протягом 12 місяців.

 

Фото – Georgia News

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше