Російські медіа безпосередньо відповідальні за розв'язану війну проти України – звернення європейських журналістських спілок - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Російські медіа безпосередньо відповідальні за розв’язану війну проти України – звернення європейських журналістських спілок

Голови журналістських спілок Європейського Союзу оприлюднили звернення до російських медіа, в якому закликали не підтримувати війну Росії проти України. Текст звернення російською та англійською мовами оприлюднила спілка журналістів Литви 22 березня.

«На вас – працівниках російських ЗМІ –  лежить безпосередня й пряма відповідальність за розв’язану путінським режимом чергову війну. Ви довгі роки ігнорували важливий постулат журналістики – перевірку інформації. Ви транслювали брехню з Кремля і додатково розганяли її градус», – йдеться в заяві.

Журналісти нагадали про дезінформацію в російських ЗМІ під час агресії Росії проти Грузії у 2008 році та окупації Криму у 2014-му. «Тепер від вас аудиторія чує про нацистів, які існують лише в маніакальній свідомості однієї кволої боягузливої людинки, яка зачинилася в глибокому бункері навіть від власних спільників».

У зверненні наголошується, що «кров дітей і старих людей України, покалічені долі одурманених російських солдат» – і на совісті російських ЗМІ.

На думку європейських медіаспілок, попри ймовірні репресії російської влади у журналістів усе ж є можливість відмовитися транслювати пропаганду.

Вони нагадують, що кримінальний суд у Гаазі вже розслідує воєнні злочини Росії проти України. Полонені російські солдати уже дають свідчення про те, як були обмануті своїми командирами і ЗМІ, і вони будуть достатньою підставою, щоб порушити кримінальні справи проти всіх, хто в ефірі чи у друкованих ЗМІ поширюватиме брехливу інформацію від розпалювачів війни. Такий моніторинг медіа розпочнеться з опівночі наступного після публікації цього маніфесту дня. «Прізвища тих, хто і далі заливатиме Росію потоками фейків будуть тиражуватися у всіх провідних ЗМІ. Маргарита Симонян, для прикладу, скоро буде оголошена в міжнародний розшук».

Європейські журналістські спілки закликають російські медіа: «Зійдіть із цієї безумної каруселі лицемірства, підлості й обману. Залиште головного злочинця самим – зі страхом неминучої розплати. Прямо зараз. Завтра може бути пізно!».

Текст звернення підписали:

  • голова Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець
  • президентка Спілки журналістів Естонії Хелле Тійкмаа
  • голова Національної ради каналів суспільного доступу, Німеччина, доктор Вольфганг Рессманн
  • член правління Спілка журналістів Латвії Імантс Лієпіньш
  • голова правління Латвійської асоціації журналісті Ілля Козіньш
  • голова Спілки журналістів Литви Данюс Радзявічюс
  • голова Польської асоціації журналістів Кшиштоф Сковронський

Нагадуємо, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Національна рада звернулася до медіарегуляторів Європейських країн з тим, щоб вони не дали можливості розповсюджувати через супутник російські пропагандистські канали. Також Національна рада зверталася до виробників і  дистриб’юторів телеконтенту з тим, аби вони припинили розповсюдження своїх програм і продукції на території росії.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше