Російські теле- і радіопередачі вилучені з квоти європейського продукту

13.09.2016

ГЛАВА ДЕРЖАВИ 12 ВЕРЕСНЯ ПІДПИСАВ ЗАКОН ПРО ВИЛУЧЕННЯ РОСІЙСЬКИХ ТЕЛЕ- І РАДІОПЕРЕДАЧ ІЗ КВОТИ ЄВРОПЕЙСЬКИХ. ВІДПОВІДНО ДО ПРОПИСАНИХ ПОЛОЖЕНЬ РОСІЙСЬКИЙ АУДІОВІЗУАЛЬНИЙ ПРОДУКТ ВИЛУЧАЄТЬСЯ З КВОТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПРОДУКТУ НА ТЕЛЕБАЧЕННІ Й РАДІО (КРІМ СУПУТНИКОВОГО МОВЛЕННЯ).

Глава держави 12 вересня підписав закон про вилучення російських теле- і радіопередач із квоти європейських. Законодавчий акт «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (№ 2766) був ухвалений Парламентом 17 травня і підписаний Головою Верховної Ради 20 травня 2016 року.

Ініціаторами відповідного законопроект стали народні депутати Вікторія Сюмар, Дмитро Стеценко, Олександр Опанасенко і Сергій Висоцький.

Відповідно до прописаних положень російський аудіовізуальний продукт вилучається з квоти європейського продукту на телебаченні й радіо (крім супутникового мовлення).

Тепер частина 4 статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» буде викладена в новій редакції:

«Ліцензіати (крім супутникового мовлення) у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися таких пропорцій між українськими та іноземними передачами:

передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше 70 відсотків загального тижневого обсягу мовлення, у тому числі не менше 50 відсотків загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва;

у радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше 50 відсотків загального щотижневого обсягу мовлення.

Для цілей цієї частини передачею європейського виробництва вважається передача, створена однією або декількома юридичними особами – резидентами держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

До передач європейського виробництва, крім випадків, визначених цією частиною, також належать передачі, виготовлені на замовлення юридичних осіб-резидентів держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, за умови що безпосереднім виробником таких передач також є особи-резиденти таких держав.

Закон набирає чинності з наступного після опублікування дня.