Російські телеканали «Еврокино» та «Радость моя» залишаться в кабельних мережах - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Російські телеканали «Еврокино» та «Радость моя» залишаться в кабельних мережах

Розглянувши звернення правовласників телеканалів «Еврокино» та «Радость моя», Національна рада на засіданні 14 квітня вирішила не вилучати їх із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України.

Рішення про вилучення цих та інших 12-ти телеканалів із Переліку іноземних програм було ухвалене Національною радою 17 березня у зв’язку з порушенням ними норм вітчизняного законодавства. Воно набуває чинності через місяць із дня його оприлюднення.

Стосовно зазначених телеканалів моніторингом Національної ради були зафіксовані такі порушення. В ефірі телеканалу «Еврокино» були фільми  за участю Ж. Депардьє, внесеного до Переліку осіб, які загрожують національній безпеці України. А на телеканалі «Радость моя» транслювалася комерційна реклама, що заборонена частиною дев’ятою статті 13 Закону України «Про рекламу», якщо іноземна телерадіоорганізація не підпадає під юрисдикцію держав – членів Європейського Союзу або держав, які ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.  

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що до регуляторного органу надійшли гарантійні листи від правовласників програм «Еврокино» та «Радость моя», в яких вони запевняють про вжиті заходи задля усунення порушень українського законодавства.. Відтак регуляторний орган вирішив взяти до відома порушення, вказати на їх неприпустимість і вилучити російські телеканали із переліку тих, які рішенням Національної ради від 17 березня 2016 року заборонені для ретрансляції в Україні як такі, що не відповідають вимогам українського законодавства та Європейської конвенції.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше