Російські телеканали «НТВ-Мир», «россия-1», «Рен-ТВ» і «Первый канал» - під санкціями Європейського Союзу - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Російські телеканали «НТВ-Мир», «россия-1», «Рен-ТВ» і «Первый канал» – під санкціями Європейського Союзу

Європейський Союз 15 грудня погодив дев’ятий пакет санкцій проти російської федерації, спрямований на посилення тиску за її війну проти України. Про це повідомила пресслужба Європейської Ради.

Під обмеження дев’ятого пакету запроваджених Європейською Комісією санкцій потрапили російські телеканали «НТВ-Мир», «россия-1», «Рен-ТВ» і «Первый канал», а також кремлівські пропагандисти, які працюють на цих ресурсах.

Ці ЗМІ, йдеться у заяві Європейської Ради, перебуваючи під постійним контролем кремлівського режиму, поширюють дезінформацію та військову пропаганду, виправдовуючи злочини російської армії.

Нові обмежувальні заходи також запроваджено проти близько 200 фізичних осіб і компаній, причетних до ракетних ударів росії по мирному населенню України, викрадення людей, зокрема українських дітей та вивезення їх до росії, розкрадання української сільськогосподарської продукції. Серед них – члени держдуми рф, уряду, міністри, судді конституційного суду, політики, губернатори, військові.

До санкційного списку потрапили і три російських банки, серед яких – російський банк регіонального розвитку. Запроваджено додаткові експортні обмеження для товарів подвійного призначення. Ці обмеження поширюються на електроніку, IT-компоненти, хімічні та нервово-паралітичні речовини.

За словами Президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн, «Ми перекриваємо доступ росії до всіх типів безпілотних апаратів. Ми запропонували заборонити прямий експорт дронів до росії та їх експорт до третіх країн, таких як Іран, які можуть поставляти дрони для росії».

«Міжнародне співробітництво, спрямоване проти російської війни, ніколи ще не було настільки потужним. Ми залишаємося твердими та єдиними», – наголосила Урсула фон дер Ляєн.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше