Російським пропагандистам не уникнути лави підсудних - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Російським пропагандистам не уникнути лави підсудних

Національна рада, як увесь український народ, вражена новим актом геноциду  оскаженілого російського війська, яке, як свідчить практика, вміє добре воювати тільки з мирними мешканцями українських міст і сіл. Теракт 24 серпня у Чаплиному Дніпропетровської області, де від удару російської ракети загинуло 25 мирних мешканців, серед них 2 дітей, знову засвідчує цю істину.

Для російських пропагандистів, як і для їхніх горлорізів, що вдягнені у військову форму, немає нічого святого,  і людське життя нічого не варте. Вони поширюють інформацію, що їхня армія вдарила ракетою «Іскандер» і знищила 200 українських військових і 10 одиниць військової техніки. Це не перша і, на жаль, не остання брехня, яка шириться кремлівськими рупорами на увесь світ.

Ще на початку повномасштабного російського вторгнення Національна рада подавала пропозиції  до СБУ про застосування санкцій до таких озвучувачів імперської ідеології, які не мають права називатися журналістами, як Владімір Соловйов, Маргаріта Симоньян, Дмітрій Кісєльов, Ольга Скабєєва. І такі санкції були застосовані.

Національна рада постійно проводить моніторинг мовлення російських пропагандистських каналів та фіксує найяскравіші факти закликів до війни та ненависті. Так, відповідними структурними підрозділами було підготовлено 2 томи транскрибованих текстів пропагандистських телепередач російських телеканалів «РТР-Планета», «Россия 24» та «Россия 1»: «Вести недели с Владимиром Киселевым» обсягом 830 сторінок та «Воскресный вечер с Владимиром Соловьевым» обсягом 877 сторінок. Брошуровані та належним чином оформлені тексти направлені до правоохоронних органів для долучення до матеріалів кримінальних справ.

Також підготовлено дві аналітичні довідки про злочинну роль і місце провідних російських телеканалів у терористичній діяльності рф в Україні на прикладах висвітлення подій та коментарів щодо ракетного удару по Вінниці 14 липня та загибелі українських військовополонених у Оленівці Донецької області 29 липня цього року. Такі ж матеріали Національна рада підготує і за фактом теракту в Чаплиному Дніпропетровської області.

Крім того, медіарегулятор підготував 22 пакети записів (тижневих) інформаційних та інформаційно-аналітичних передач на провідних телеканалах російської федерації для передачі правоохоронним органам, які можна долучати до кримінальних справ та використовувати для проведення відповідних типів експертиз.

Для міжнародних структур, зокрема Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) та французького регулятора  (Arcom), Національна рада підготувала і передала 112 фрагментів ефірів російських телеканалів «НТВ-МИР», «Россия 24», «РТР Планета», «Первый» та білоруського телеканалу «Белорусь 24» із прикладами пропаганди війни та розпалювання ворожнечі. Станом на 24 серпня 2022 року мовлення названих телеканалів на європейських супутниках припинено.

Виявлені та зафіксовані факти мови ворожнечі та кремлівської пропаганди спрямовані до СБУ, Генеральної прокуратури з пропозицією порушити кримінальні справи за фактами терористичної діяльності або долучити матеріали Національної ради до  судових справ у разі їх порушення.

Тому Національна рада сприйняла позитивно і підтримує заяву Асоціації польських журналістів, оприлюднену у День Незалежності України, які виступають за те, що російських пропагандистів треба судити як воєнних злочинців.

 «Пропагандисти не тільки дезінформують світову громадськість про криваву агресію москви проти України, а й спонукають її воювати проти українців в ім’я імперіалістичних інтересів путіна та його прибічників», ­- ідеться в заяві. 

 Отже, український регулятор,  багато громадських інституцій, польські колеги-журналісти цілеспрямовано працюють для того, аби жоден факт підбурювання до насильства та ненависті, поширення людиноненависницької ідеології, що закликає знищувати українську націю, не залишився непоміченим. Сподіваємося, що жоден кремлівський пропагандист не омине лави підсудних міжнародного кримінального суду.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше