Росія не буде представлена в роботі Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) і його комітетах - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Росія не буде представлена в роботі Керівного комітету Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI) і його комітетах

Зважаючи на рішення Комітету Міністрів про припинення права рф на представництво в Комітеті Міністрів і Парламентській Асамблеї Ради Європи і на резолюцію Комітету Міністрів CM/Res(2022)1, права представництва російської федерації у цій організації призупинені. Вона не може бути представленою в CDMSI і його комітетах або брати участь у будь-якій діяльності цієї інституції. Про це Національну раду повідомила Артеміза-Татьяна Чіска, секретарка CDMSI.

25 лютого 2022 року відповідно до Статуту Ради Європи Комітет Міністрів ухвалив рішення негайно припинити право російської федерації на представництво в Комітеті Міністрів і Парламентській Асамблеї Ради Європи.

2 березня 2022 року Комітет Міністрів ухвалив резолюцію CM/Res(2022)1, яка конкретизує юридичні та фінансові наслідки припинення права російської федерації на представництво в Раді Європи і запропонував Генеральному секретарю повідомити про це російську федерацію.

У пункті 3 резолюції встановлено, що «призупинення згідно зі статтею 8 Статуту однаковою мірою поширюється на комітети, створені відповідно до статей 15.a, 16 і 17 Статуту Ради Європи. Якщо Комітет Міністрів не ухвалить інше рішення в конкретному випадку, російська федерація більше не матиме права бути представленою в таких комітетах або брати участь у будь-якій їх діяльності».

Отже, російська федерація не буде представлена ні на засіданнях CDMSI, ні на засіданнях трьох її експертних комітетів, а також не зможе брати участь в їх діяльності.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше