Росіяни знищили телевежу у Комишувасі, яка розпочала роботу рік тому

04.10.2022

150-метрову телевізійну вежу у смт Комишувасі Луганської області знищили російські окупанти. Вона забезпечувала мовлення українських теле- і радіопрограм  для близько 200 тисяч жителів Луганщини і Донеччини. Про це повідомив Сергій Гайдай, керівник луганської військово-цивільної адміністрації.

Вежа у Комишувасі запрацювала минулого року – 22 серпня. Її будівництво тривало з 2018 року. Це унікальний проєкт, який вдалося реалізувати завдяки співпраці України, Європи та бізнесу. Кошти на її будівництво були залучені від трьох сторін – Європейського Союзу, державного бюджету України і виконавця проєкту КП «Інформаційно-інноваційний центр».

Із Комишувахи транслювалися в аналоговому форматі передачі телеканалу «Суспільне Донбас», а у цифрі – телеканали «ДОМ», «Рада», «Донбас Онлайн», «Суспільне Донбас», «Суспільне Культура», «Перший» і «Перший Західний». Також велося FM-радіомовлення «Радіо «Промінь», «Українське радіо», «Радіо «Культура», «Донбас Онлайн» і «Українське радіо.Пульс».

Сигнал мовників охоплював 50-кілометрову територію навколо, при тому, що від Комишувахи було лише 9 км до лінії розмежування.

Угорі на вежі майорів національний прапор України.