Роз’яснення про вибухонебезпечні предмети – життєво необхідна інформація, яку треба доносити до людей - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Роз’яснення про вибухонебезпечні предмети – життєво необхідна інформація, яку треба доносити до людей

Кожен із нас – громадян України ­– має розуміти ризики і небезпеку, яку несуть вибухонебезпечні предмети і міни, якими так рясно упродовж війни вкриває ворог нашу землю. На медіа лежить велика відповідальність – розповідати людям, а особливо дітям, як уникнути небезпеки від таких рашистських «подарунків», як треба діяти, побачивши підозрілі предмети, до кого треба звертатися.

Нині, за даними MAG (Mines Advisory Group), неурядової організації, яка надає допомогу людям, які постраждали від наземних мін, боєприпасів, що не розірвалися, а також стрілецької зброї та легкого озброєння, Україна є найзабрудненішою мінами країною у світі. За її оцінками, близько 40% території України заміновані.

Це є великим ризиком для наших громадян, особливо на деокупованих територіях, адже вони рясніють залишеними після себе рашистами прихованими мінами. Небезпечними можуть бути не тільки лісосмуги, узбіччя доріг, а й поля і будь-які побутові речі.

На жаль, досить часто ми чуємо з новин про трагічні випадки, коли наші громадяни травмувалися, а то й загинули внаслідок натрапляння на міни. Інформація про небезпеку, яку несуть вибухові пристрої і міни, заслуговує на особливу увагу в медіа.

Медіа мають якомога частіше розповідати своїм глядачам про цю проблему, пов’язану з бойовими діями, про смертельну небезпеку, яку несуть такі предмети. Для цього мовники можуть скористатися аудіовізуальними роликами, які були підготовлені Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Національна рада проаналізувала надані Міністерством аудіовізуальні матеріали під назвами «Автовипадок», «Діти і батьки», «На городі», «На морі», «На пікніку», «По гриби», «По дрова», «Повернення додому», «ТІК-ТОК», «Трактор» і дійшла висновку, що вони мають ознаки соціальної реклами. Отже, їх можна розміщуватися в ефірах компаній з метою роз’яснення і запобігання нещасним випадкам, що можуть трапитися при контакті з мінами та іншими предметами, що становлять загрозу для життя людей.

Посилання для завантаження роликів.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше