Розглянуто матеріали позапланової перевірки мелітопольського телеканалу «МТВплюс»

03.04.2013

На засіданні Національної ради 2 квітня було розглянуто матеріали позапланової перевірки телерадіокомпанії «МТВ-плюс» із смт Мирне Запорізької області, що мовить у Мелітополі. Перевірка призначена мовнику у зв’язку зі зверненням народного депутата України А. Денисенка і громадських організацій та активістів міста.

Як з’ясувалося, 7 лютого 2015 року о 20:20 в ефірі телеканалу транслювався «Брифінг народного депутата Є. Балицького» тривалістю 23 хв. 56 сек. У ньому прозвучали висловлювання проти мобілізації, територіальної цілісності України, схвалення анексії Автономної Республіки Крим, розпалювання ворожнечі, підтримання ідеї децентралізації на рівні федералізації. Відповідно до статті 67 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» телерадіокомпанія не несе відповідальності за зміст інтерв’ю народного депутата. Водночас члени Національної ради вбачають у висловлюваннях, що прозвучали під час брифінгу, порушення частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки телерадіоорганізація не може бути використана для закликів до насильницької зміни конституційного ладу України; закликів до розв’язування війни, агресивних дій або їх пропаганди тощо.

Заслухавши пояснення керівництва та обговоривши зазначену ситуацію, регулятор вирішив взяти до відома наявність порушення телерадіокомпанією «МТВ-плюс» вимог частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і звернутися до Служби безпеки України з метою надання правової оцінки висловлюванням народного депутата України Є. Балицького.