Розпочалась робота 53-го засідання Європейської платформи регуляторних органів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Розпочалась робота 53-го засідання Європейської платформи регуляторних органів

Сьогодні, 20 травня, розпочалося 53-те засідання Європейської платформи регуляторних органів (EPRA). Національну раду на засіданні представляють перший заступник голови регулятора Валентин Коваль і член регулятора Максим Онопрієнко. Захід уже втретє поспіль проходить в онлайн-форматі через карантинні обмеження, викликані поширенням COVID-19.

На початку засідання зі вступним словом до учасників звернулася голова EPRA Гелена Мандіч. Вона запевнила, що організація у подальшій діяльності буде дотримуватися задекларованих стратегічних цілей, а також надаватиме перевагу гнучкому підходу, який полягатиме у співпраці й просуванні зовнішніх внесків.

Увагу присутніх було зосереджено на трьох основних пріоритетах у діяльності Платформи, а саме:

  • правова і регуляторна робота;
  • співпраця з національними регуляторними органами в аудіовізуальній сфері, а також із дотичними регуляторами;
  • орієнтування на розвиток майбутніх технологій, позитивний досвід використання штучного інтелекту у сфері медіа.

Ключовими напрямами моніторингу для EPRA стануть дослідження найбільш ефективних практик просування співпраці між регуляторними органами у сфері медіа з країнами-членами ЄС та іншими країнами; захисту неповнолітніх; нових методик моніторингу контенту й аналізу даних; ключових трендів медіаіндустрії; стабільного функціонування суспільного мовлення; віртуальної реальності; різноманітності та інклюзивності і взаємозв’язку аудіовізуального сектору з екологією.

На засіданні також було анонсовано майбутні заходи в рамках EPRA, які будуть присвячені проблематиці регулювання онлайн-платформ і штучного інтелекту.

Також у рамках пленарної частини засідання ухвалено низку важливих рішень. Зокрема, переобрано склад Правління платформи. У наступному періоді в організації головуватиме Любош Кукліч, виконавчий директор Ради з питань телерадіомовлення і ретрансляції Словацької Республіки. Заступники голови представлятимуть Ірландію, Німеччину, Норвегію і Сполучене Королівство.

Одноголосно ухвалено рішення про прийняття до лав EPRA нового члена – Національного аудіовізуального інституту Фінляндії. Таким чином, станом на сьогодні Платформа налічує 55 регуляторних органів із 47 країн Європи.

Засідання триватиме два дні. Завтра планується проведення тематичної дискусії щодо найкращих практик протидії мові ненависті.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше