Розпочалася Міжнародна конференція, присвячена проблематиці прав людини у цифровому вимірі - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Розпочалася Міжнародна конференція, присвячена проблематиці прав людини у цифровому вимірі

23 червня розпочалася щорічна Міжнародна конференція «Права людини у цифровому вимірі: пандемія, виборчий і судовий процеси, національна безпека та свобода слова в інтернеті», участь у якій беруть представники Національної ради. Через загрозу поширення COVID-19 захід проходить в онлайн-форматі.

Конференція відбувається за сприяння Американської Асоціації Юристів з Верховенства Права (ABA ROLI), Ради Європи, Європейського Союзу, компанії «Інтерньюз-Україна» та за підтримки громадських організацій «Платформа прав людини», «Лабораторія цифрової безпеки», «Центр громадянських свобод», «Український інститут медіа та комунікації».

Перший день заходу був присвячений тематиці взаємозв’язку інтернет-свобод та пандемії, проблематиці приватності у цифровому вимірі, реалізації цих прав, зокрема, і у виборчі періоди, в часи цифрової трансформації в Україні та світі, а також актуальним аспектам правосуддя.

Модерував конференцію Олександр Бурмагін, виконавчий директор ГО «Платформа прав людини». Спікерами та спікерками були Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов, заступник Голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, Голова підкомітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Тарас Тарасенко, заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко, директорка Директорату з євроінтеграції Міністерства цифрової трансформації України Гульсана Мамедієва, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних Інна Берназюк та представник ABA ROLI в Україні Ярополк Бриних.

Також в рамках заходу відбулася дискусія щодо визначення пріоритетів: «Пандемія та реалізації основних прав і свобод людини в онлайні: що стало ще більш нагальним?»

 Доповідачі конференції представили учасникам презентаційні матеріали щодо стану дотримання інтернет-свобод у світі на прикладі країн Африки та країн Центральної та Південно-Східної Азії.

У паралельних сесіях відбулися дискусії на актуальні та суспільно важливі теми:

  • «Булінг в інтернеті. Чому це небезпечно, хто потерпає та чи можливо протидіяти?»;
  • «Доступ до правосуддя: цифрові технології проти COVID».

Перший день конференції завершився обговоренням можливості балансу між приватністю у цифровому вимірі та ефективністю протиепідемічних заходів.

 Завтра, у заключний день конференції, буде обговорено переваги штучного інтелекту, аспекти національної безпеки, а також ефективні методи протидії дезінформації та шкідливому контенту з урахуванням як світових практик, так і досвіду України. 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше