Розпочалася Міжнародна конференція «Запуск Суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Розпочалася Міжнародна конференція «Запуск Суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки»

Україна є однією з останніх країн в Європі, які впроваджують суспільне мовлення. Запуск суспільного мовлення є одним із найбільш важливих медійних зобов’язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом, оскільки суспільне мовлення служить суспільству, фінансується суспільством і підзвітне йому.

Київ, 15 вересня 2015 р.

ПРЕС-РЕЛІЗ


Запуск суспільного мовлення в Україні: на порядку денному формування Наглядової ради та висвітлення місцевих виборів за стандартами суспільного мовлення

15 вересня, Київ: В Україні створюють суспільне мовлення, відбувається перетворення Національної телекомпанії у публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.

Україна є однією з останніх країн в Європі, які впроваджують суспільне мовлення. Запуск суспільного мовлення є одним із найбільш важливих медійних зобов’язань України перед Радою Європи та Європейським Союзом, оскільки суспільне мовлення служить суспільству, фінансується суспільством і підзвітне йому.

Найбільш важливим і відповідальним процесом для формування суспільного мовлення є формування Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ). Наглядова рада здійснюватиме нагляд за діяльністю НСТУ, визначатиме основні напрями діяльності суспільного мовника, затверджуватиме редакційний статут і обере членів правління та голову правління НСТУ тощо.

Відповідно до українського законодавства Наглядова рада НСТУ складається з представників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України. Цих членів вже визначено – це Світлана Остапа, Ігор Хохич, Андрій Шевченко, Тарас Аврахов, Лаврентій Малазонія, Віталій Портников, Сергій Таран, Микола Давидюк. Друга частина Наглядової ради – це 9 представників громадських об’єднань та асоціацій, які будуть обрані на конференціях за сферами діяльності – 1) освіта та наука; 2) забезпечення прав національних меншин; 3) фізичне виховання і спорт; 4) журналістика; 5) правозахисна; 6) захист інтересів дітей та молоді; 7) творча; 8) місцеве самоврядування; 9) захист прав осіб із особливими потребами. Конференції громадських організацій відбудуться із 12 по 30 жовтня.

Враховуючи міжнародний досвід і стандарти Ради Європи, найважливіше в процесі формування Наглядової ради – забезпечити її незалежність від уряду, місцевої влади та комерційних впливів.

Відкриваючи конференцію Посол Владімір Рістовскі, Голова Офісу Ради Європи в Україні зазначив: «Ключові сторони процесу повинні належним чином оцінювати завдання членів Наглядової ради, які виконують свою місію в інтересах суспільства загалом. Важливо, щоб члени Наглядової ради обиралися відповідно до прозорої процедури на основі широкого і багатостороннього діалогу. Також до ради повинні увійти люди, компетенція та професіоналізм яких визнані в суспільстві. Я впевнений, що ключем до успіху реформи суспільного мовлення і досягнення його основних цілей є доброчесне впровадження закону».

«Головна місія суспільного мовлення – служити інтересам суспільства, а не працювати на комерційний результат. Зараз ми обираємо ту частину Наглядової ради, яка дасть реальні можливості представникам від громадянського суспільства впливати на програмну політику каналу, на якість і різноманітність передач. І саме ця частина наглядового органу відстоюватиме незалежність суспільного мовника від політиків і капіталу», – зазначила Ольга Герасим’юк, перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

15 вересня в Києві проходить міжнародна конференція «Запуск суспільного мовлення в Україні: виклики та наступні кроки». Організатори конференції – Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Державний комітет телебачення і радіомовлення, Національна телекомпанія України за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» та Академії Німецької Хвилі (Deutsche Welle Akademie).

Під час конференції обговорюють виклики та покроковий план запуску суспільного мовлення в Україні, зокрема створення та роботу Наглядової ради НСТУ, незалежну від політичних і комерційних впливів, а також висвітлення місцевих виборів за стандартами суспільного мовлення.

Для участі у широкій дискусії запрошено представників громадських організацій та асоціацій, що обиратимуть членів Наглядової ради НСТУ від громадськості, представників до Наглядової ради НСТУ від депутатських фракцій і груп Верховної Ради України, представників Європейського Союзу та Ради Європи, міжнародних та українських медіа-експертів, обласні й регіональні телерадіокомпанії і засоби масової інформації.

Частина конференції присвячена висвітленню місцевих виборів за стандартами суспільного мовлення. Одним із трьох пріоритетів у сфері свободи слова в Порядку денному асоціації ЄС та України передбачено встановлення чітких правил для забезпечення збалансованого доступу до медіа для кандидатів на виборах. На конференції учасники обговорюють роль Комісії з журналістської етики протягом виборчих кампаній, буде представлено приклад застосування саморегулювання щодо висвітлення виборів у Сумській області.

Перетворення Національної телекомпанії у публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”

Перетворення передбачає два етапи. На першому етапі Національну радіокомпанію, Державну телерадіокомпанію «Культура», обласні державні телерадіокомпанії буде приєднано до Національної телекомпанії України. На цьому етапі працівники компаній, що приєднуються, перейдуть до штату НТКУ. Крім того, буде проведена інвентаризація їхнього майна, у тому числі нематеріальних активів, з наступною їх передачею НТКУ. На другому етапі Національну телекомпанію України буде перетворено в публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» відповідно до Порядку перетворення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 року № 567 «Деякі питання утворення публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України». Порядок перетворення Національної телекомпанії України в ПАТ «НСТУ» визначає механізм перетворення, зокрема: складання переліку майна НТКУ, яке відповідно до законодавства не може бути включено до статутного капіталу майбутнього товариства і закріплюється за ним на праві господарського відання; проведення оцінки майна Національної телекомпанії України; визначення розміру статутного капіталу ПАТ; затвердження його Статуту; державної реєстрації; реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску акцій товариства тощо. Повноваження з управління корпоративними правами держави у статному капіталі товариства здійснює Державний комітет телебачення і радіомовлення України. Цей процес повинен завершиться до березня 2016 року.

Європейський Союз складається з країн-членів, які вирішили поетапно об’єднати разом свої інновації, ресурси і долі. Спільно протягом 50-річного періоду розширення вони побудували зону стабільності, демократії і поступального розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та індивідуальні свободи. Європейський Союз зацікавлений в обміні цими здобутками і цінностями з країнами й людьми поза його кордонами. Веб-сторінка Делегації Європейського Союзу в Україні.


Рада Європи – це міжурядова організація, до якої входить 47 держав-членів і завданням якої є захищати права людини, плюралістичну демократію і верховенство права; сприяти усвідомленню й оцінці європейської культурної самобутності та розмаїття європейських культур; знаходити вирішення проблем, наявних у суспільстві (національні меншини, ксенофобія, нетерпимість, захист навколишнього середовища, клонування, СНІД, наркотики, організована злочинність тощо); допомагати стверджувати стабільність демократії у Європі через підтримку політичних, законотворчих і конституційних реформ. Веб-сторінка Офісу Ради Європи в Україні.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше