Розпочався аудит діяльності Національної ради як незалежного вітчизняного медіа-регулятора - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Розпочався аудит діяльності Національної ради як незалежного вітчизняного медіа-регулятора

8 червня в Національній раді стартував проект «Укріплення організаційної спроможності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», ініційований OpenSocietyFoundation за підтримки Незалежної асоціації телерадіомовників. Його завдання – аналіз діяльності Національної ради як незалежного вітчизняного медіа-регулятора.


8 червня в Національній раді стартував проект «Укріплення організаційної спроможності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення», ініційований OpenSocietyFoundation за підтримки Незалежної асоціації телерадіомовників. Його завдання – аналіз діяльності Національної ради як незалежного вітчизняного медіа-регулятора.Очікується, що внаслідок спільної роботи європейських експертів, членів Національної ради і працівників її апарату будуть сформульовані висновки про інституційну спроможність державного органу.До участі в проведенні аналізу залучені європейські фахівці у сфері медіа-регулювання. Анджей Краєвські є постійним експертом із питань свободи медіа Крайової ради радіо та телебачення Республіки Польщі. Із 2003 року опікується проблемою розвитку медіа в європейських країнах та створення належного регуляторного середовища для їх діяльності. Тетяна Керсеван-Смоквіна з 1998 року працює на різних посадах національних регуляторних органів у сфері телерадіомовлення та телекомунікацій Словенії. З 2011 року вона є головним радником генерального директора Агентства телекомунікаційних мереж та сервісів Республіки Словенія, була одним із провідних спеціалістів, які працювали над адаптацією роботи національного регулятора Словенії до стандартів ЄС.За словами експертів, у роботі багатьох регуляторних органів Європи виклики і їх подолання є подібними. Тож зі свого боку вони намагатимуться якомога ширше висвітлити досвід інших країн, практики, які вони використовують, для можливої їх подальшої імплементації в діяльності українського медіа-регулятора.

На важливості й користі від подібного обміну досвідом наголосив і заступник голови Національної ради Григорій Шверк. Тож очікування від зазначеного заходу справді високі.Питання, що опиняться в полі зору європейських експертів, стосуватимуться законодавчої бази, визначених повноважень, важелів впливу Національної ради, її незалежності, в тому числі фінансової, відкритості і прозорості при ухваленні рішень, особливостей контактування з телерадіоорганізаціями, процесів ліцензування і проведення моніторингів тощо.Протягом цього тижня експерти, вивчаючи різні аспекти діяльності регулятора, спілкуватимуться із членами Національної ради, працівниками апарату. Далі вони працюватимуть над звітом і розробкою дорожньої карти – рекомендацій щодо подальших змін і перетворень, яких потребує орган задля приведення внутрішніх систем і процесів до європейських стандартів регуляторної діяльності й підвищення прозорості та ефективності роботи державних органів.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше