Розпочався експертний семінар, організований Офісом Ради Європи в Україні для представників Національної ради в областях

16.05.2016

6 – 17 травня в Києві триває експертний семінар «Сучасний вітчизняний телевізійний і радіомовний контент. Європейські стандарти та вимоги», організований спільно Національною радою та Офісом Ради Європи в Україні в рамках проекту «Зміцнення свободи медіа і створення системи Суспільного мовлення в Україні». Захід підготовано для представників Національної ради в областях.

У перший день семінару особливу увагу буде приділено різним аспектам питання наповнення телерадіоканалів. Зокрема, йтиметься про адаптацію програмного наповнення телерадіоефіру для людей з вадами зору та слуху, соціальну рекламу, приховану рекламу в програмах і передачах, захист дітей від шкідливого контенту, медіа і належне поводження з тваринами тощо. Торкнуться в розмові й теми місцевого мовлення і незалежності регулятора електронних медіа, запобігання конфлікту інтересів членів державного органу та персоналу.

Відкриваючи захід, голова Національної ради Юрій Артеменко сказав: «Ми намагалися вкласти в цей семінар якомога більше тем, які є актуальними сьогодні. І сподіваємося, що під час обговорень будуть не тільки запитання, а й пропозиції».

Зі свого боку операційний менеджер Офісу Ради Європи в Україні Алессандро Саваріс повідомив, що Рада Європи і надалі планує підтримувати співпрацю з Національною радою. «Сьогодні ми на досвіді Словенії розглянемо, як має діяти незалежний регулятор у питаннях захисту ЗМІ і свободи слова», – висловився він. Для розкриття цієї теми було запрошено медіа-експерта із цієї країни Таню Керсеван Смоквіну.

Також у семінарі беруть участь члени Національної ради, працівники апарату регуляторного органу; для висвітлення питання місцевого мовлення запрошено юриста Асоціації мовлення громад Іллю Єрохіна.