Розроблено стратегію розвитку і захисту телерадіомовлення Херсонської області та Криму
За результатами засідання 24 травня міжвідомчої робочої групи з розвитку телерадіомовлення в південних районах Херсонської області, на територію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим та м. Севастополя раніше напрацьована «дорожня карта» перетворилася у повноцінну стратегію. Цей документ створено для системного вирішення усіх питань пов’язаних із розвитком і захистом телерадіоінформаційного простору Херсонщини і поверненням українського мовлення на територію Автономної Республіки Крим.
Стратегія містить опис наявних проблем, цілі і практичні завдання, тобто план конкретних дій, які реалізовуватимуться Національною радою спільно з Національною телекомпанією України, Державним підприємством «Український державний центр радіочастот», Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, Міністерством інформаційної політики, Херсонською облдержадміністрацією тощо.
Серед головних цілей, які планується досягти в Херсонській області, – якісно збільшити рівень покриття території аналоговим і цифровим ефірним мовленням; спростити процедури для розвитку мовлення на території Херсонської області на період анексії Криму; створити умови для розвитку й розповсюдження місцевого мовлення; забезпечити збільшення охоплення районів, де є дефіцит і/або немає ефірного мовлення, мережами провайдерів програмної послуги та інтернет-провайдерами (IPTV, OTT). Для Криму визначено такі цілі, як забезпечення аналогового та цифрового ефірного мовлення на територію АРК із південних районів Херсонської області і застосування санкцій до телерадіоорганізацій, які незаконно використовують радіочастотний ресурс на півострові.
На думку членів робочої групи, наявність стратегії є передусім ознакою системного, комплексного підходу до вирішення найважливіших питань, пов’язаних із захистом українських територій, що межують із захопленими районами та прикордонням. На разі її буде передано на погодження до усіх інституцій, які входять до складу робочої групи і є відповідальними за втілення поставлених завдань. На початку червня у Херсоні заплановано презентувати документ, після чого він має стати керівним для дій усіх залучених сторін.
За словами члена Національної ради, голови робочої групи Сергія Костинського, ще одне завдання стратегії полягає в тому, щоб, після того, як буде відпрацьовано питання Херсонщини та Криму, подібні стратегії можна буде застосовувати до кожного регіону на прикордонні з Росією або окупованими територіями. Так, найближчим часом аналогічний документ буде розроблено для Одеської області, де так само є велика потреба заповнити «білі плями» і збільшити наявність вітчизняних мовників у телерадіоінформаційному просторі краю.